14 листопада: яке сьогодні свято?

news

14 листопада в православної церкви вшановується пам’ять двох братів на ім’я Даман і Косьма (Дем’ян і Кузьма), які відомі як святі безсрібники III-IV ст. Вони рано залишилися без батька, а вихованням дітей займалася мати – свята Феодотія.

Ставши дорослими, Косьму і Дем’яна навчилися мистецтву лікування. Вони вели праведний спосіб життя, за що Господь нагородив їх даром зцілення хворих і немічних. Правда, за допомогу брати ніколи не брали грошей, за що в народі їх прозвали безсрібниками.

У день цих святих гралися останні весілля, кувалося щастя молодих. Святих вважають покровителями ковалів і жіночого ремесла, хранителями сім’ї. Сьогодні жінки сідали прясти шерсть, щоб встигнути зв’язати речі на зиму і виткати теплу тканину.

Народні прикмети на 14 листопад

  • Сніг пішов 14 листопада – навесні повінь буде
  • Лист на дереві залишається – в цей день в наступному році, швидше за все, буде морозна погода.
  • Якщо мороз слабкий, то зима настане нескоро.
  • Дорога брудна – прикмета, що морози не трапляться до середини зими.
  • День теплий – зима не настане до початку грудня і в цілому буде досить теплою.
  • Якщо з’їсти курячого м’яса в цей день, то кури будуть добре водитися.
  • Якщо наймолодша людина в родині з’їсть куряче серце, то буде здоровим впродовж усього року.
  • Не можна виливати на вулицю воду, що залишилася після купання немовляти – він буде страждати від безсоння.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом. Цей день ввели в 1991 році і відзначають щороку 14-го числа цього місяця. Всесвітня організація охорони здоров’я запровадила його через загрозу зростання кількості захворювань в світі. За резолюцією ООН визнали необхідність продовжувати зусилля з охорони і зміцнення здоров’я людей, забезпечити їх послугами і медичною освітою. Також цією резолюцією Генасамблея ООН закликає держави розробляти програми боротьби з діабетом і доглядати за людьми, які хворіють цим захворюванням. Ця акція повинна розподілятися на весь рік.

Сьогодні також відзначають Міжнародний день логопеда. Логопеди допомагають не тільки дітям, а й дорослим, які вчасно не отримали свою допомогу. Це свято відзначають щороку тільки співтовариство цих фахівців. Хоча насправді щороку стає все більше людей з дефектами і проблемами мови. Так як роль логопедів для їх пацієнтів дуже важлива, то в 2004 році вирішили заснувати це професійне свято.

Іменини в цей день: Адріан, Олександр, Давид, Денис, Дмитро, Єлизавета, Іван, Кузьма, Петро, Сергій, Уляна, Федір, Яків.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев