13-річний хлопчик з Волині отримав “нове” серце

news

У Львівській лікарні швидкої допомоги провели першу в Україні пересадку серця дитині.

Як повідомили в лікарні у ніч на 22 вересня були трансплантовані також легені, печінка і нирки.

«Один донор – п’ять врятованих життів! Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів», – йдеться в повідомленні.

Серце пересадили 13-річному Максимуз села Зарудці, що на Волині. У юнака в липні місяці раптово стався інсульт.
Декілька тижнів у реанімації. Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка. Трансплантацію серця провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з нашим дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим,
– йдеться в повідомленні.

Трансплантація легень і трансплантація серця дітям відтепер можлива і в нашій країні. Це ще один величезний крок на шляху до трансплантаційної незалежності. Наші громадяни тепер не мусять їхати на таке лікування за кордон, це уже доступно в Україні,

– підкреслив генеральний директор лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук у соцмережі Фейсбук.

фото Oleg Samchuk/facebook

Легені отримав 56-річний житель Львова. Чоловік понад десять років мав хронічну хворобу легень, останні роки майже не виходив з квартири, був киснезалежним.

Трансплантацію печінки провези 37-річній львів’янці Марії, що мала цироз, нирки – 40-річному Юрію родом з Донеччини і 45-річному Віталію з Тернопільщини.

Крім того, як повідомили лікарі, у донора була вилучена рогівка ока, яку планують трансплантувати «уже зовсім скоро». Її посмертно у Львові не пересаджували вже 20 років.

0 Комментариев