13 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

13 липня 2020 світ відзначає Міжнародний день купання голяка, День пошуку за кутом і Міжнародний день головоломки. У США – День картоплі-фрі, День квасолі з сосисками, у Казахстані – День працівника Комітету національної безпеки, в Пакистані – День мучеників, у Чорногорії – День державності, в Японії – Свято Бон (день поминання покійних).

13 липня християни відзначають Собор дванадцяти апостолів. Свято присвячене апостолам Петру, Андрію, Якову, Іоанну Богослову, Філіпу, Варфоломію, Хомі, Левію Матвію, Якову Алфею, Іуді Фаддею, і Симону Кананіту, а також апостолу Матвію, обраному замість Іуди Іскаріота.

Сьогодні прийнято відвідувати храми і молитися за себе і свою сім’ю. Якщо у вас не виходить прийти до церкви, прочитайте молитву 12 апостолам вдома. Також в цей день люди просять один в одного пробачення, миряться і забувають всі образи.

В народі існувало повір’я, що на плечах дванадцяти апостолів тримається Верхівка літа. Дату 13 липня вважали на Русі серединою всього літнього періоду, починалися найспекотніші дні.

У наших предків було заведено вшановувати апостолів. Вранці люди одягалися у свій ошатний і кращий одяг, виходили всім селом на пагорб і зустрічали схід сонечка.

Просили світило, щоб воно дало визріти хлібному врожаю, і після цього починали косовицю. Після трудового дня ввечері обов’язково влаштовували гучні гуляння.

Для прославлення сонця у цей день господині фарбували яйця, як це роблять до Великодня. Але тільки крашанки в цей раз були не червоного, а жовтого кольору.

Перші яєчка за традицією повинні були з’їсти діти, потім підлітки та молодь, зрілі домочадці і на завершення трапезували літні люди. Це був обов’язковий обряд, тоді весь рік усі члени сімейства здоровими і щасливими проживуть.

Народні прикмети на 13 липня:

Зозуля кує – літо буде довге і тепле.
Після дощу лящ з води висовує голову – до теплого вечора.
З цього дня літо котиться зимі назустріч.
Ранкова роса – до сонячної погоди, нема роси – чекай опадів.
Сон з 12 на 13 липня може бути віщим і виповнитися на дев’ятий день. Якщо сновидіння, побачене вдень 13 липня, ви вже бачили раніше, то чекайте його виконання через сім тижнів.

Що не рекомендується робити 13 липня:
Пити алкоголь і грати в азартні ігри.
Сваритися, лаятися і пліткувати.
Відмовляти кому-небудь в допомозі.
Виходити з дому без оберега.
Призначати важливі зустрічі в першій половині дня – найімовірніше, вони не принесуть бажаного ефекту.

День ангела: календар імен на 8 – 14 липня
Іменини сьогодні святкують Андрій, Варфоломій, Іван, Матвій, Петро, Сафон, Пилип, Хома, Яків, Маргарита, Андрій, Генріх, Ернест. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев