13 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

13 червня 2021 року світ відзначає День пива і пивовара, День святого Антонія – покровителя закоханих, тварин і всіх зневірених, День маленької подорожі, День народження шпильки, День швейної машинки, Міжнародний день поширення інформації про альбінізм, Всесвітній день в’язання на публіці і Всесвітній день бамії.

В Нідерландах святкують День оселедця, у США – День кухонного недотепи, День рожевого вина, в Угорщині – День винахідників, в Іраку – День пам’яті мучеників, у Польщі – День військової жандармерії, в Британії – День народження монарха.

Церковний календар: червень 2021

Православна церква 13 червня вшановує пам’ять святого Єреми (Єремєєв) одного з сімдесяти апостолів.

Відомо, що святий Веремій обіймав посаду єпископа і зазнав безліч гонінь з боку язичників, проповідуючи християнську віру. Однак мучеником він не є, оскільки помер своєю смертю. Однак, згідно іншої версії, Веремій був убитий в результаті довгих тортур, яким його піддали за віру у Христа – на цей рахунок сьогодні не існує єдиної думки

Прийшов Веремій-розпрягальник, значить, посіви закінчено, адже починалися вони 14 травня – у день Веремія-запрягальника. У народі говорили: “Веремій сіяти починає, Веремій і закінчує”, “Всякий Веремій про себе розумій: коли жати, коли в скирти прибирати”.

Саме в день 13 червня обприскують плодові дерева від шкідників. Заморозків до цього часу вже не було. Загалом, 13 червня вважали звичайним днем, коли потрібно було прибиратися в хатах, працювати на городах, займатися дрібною домашньою роботою. Тривали 13 червня дівочі посиденьки – готувалися до шлюбів, тому ретельно готували придане. Аналізували природні явища і намагалися передбачити погоду на найближчі дні і місяці.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

Народні прикмети на 13 червня

  • Ніч тепла – чекай доброго врожаю овочів.
  • Вранці 13 червня туман стоїть – це до грибного літа.
  • Зозуля голосно кує – прикмета того, що незабаром встановиться гарна погода.
  • Дощ іде 13 червня – значить, урожай, за прикметами, буде небагатим.
  • Павуки почали 13 червня павутину плести – чекайте гарної погоди і потепління.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

13 червня День ангела відзначають – Філіп, Борис, Роман, Микола та Христина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев