11 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

11 жовтня у світі відзначаються Міжнародний день дівчаток, Міжнародний день камінг-ауту, Всесвітній день боротьби з ожирінням.

У США – День Кімберлі, День інтернет-банкінгу, День стусана під зад, День Піци з ковбасою, День “Це моя вечірка”, День братства, День Колумба, в Канаді – День Подяки, в Болівії – День болівійської жінки, в ПАР – День солідарності з політичними в’язнями, на острові Норфолк – День сільськогосподарської виставки, в Кірібаті – День національної освіти, на Американських Віргінських островах – День дружби Віргінських островів і Пуерто-Ріко, в Японії – День фізкультури.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 11 жовтня вшановує пам’ять святителя Харитона Сповідника, єпископа. Інші назви свята: “День Харитона”, “Катальщик”.

Харитон жив у місті Іконії під час правління імператора Авреліана. Коли він влаштував гоніння на християн, Харитона представили на суд. Там його запитали, чому він не поклоняється ідолам, він пояснив свою позицію і сповідував християнство. За це його довго мучили, а потім кинули в темницю.

Новий цар, який зійшов на трон після Авреліана, боявся ущемляти православних, тому відпустив всіх мучеників на свободу. Харитон відправився в Єрусалим, щоб поклонитися гробу Господньому, але по дорозі був схоплений розбійниками і мало не помер. Але пізніше розбійники отруїлися і загинули, а він залишився жити в їх печері і подвизався на відлюдницький подвиг.

Поступово до нього почали приходити люди, так Харитон заснував першу і найбільш знамениту обитель в Палестині – Фаранську лавру. У пошуках безмовності Харитон відправився в пустелю, але християни знайшли його і там, тоді утворилася друга лавра – Єрихонська. Таким же чином заснували і третю лавру – Сухийську. Харитон створив багато чудес і мирно помер в 350 році.

На честь пам’яті святого сьогодні відзначають народне свято 11 жовтня – Харитонов день.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 11 жовтня – день пам’яті мученика Марка

Марк був пастирем в Антіохії Пісидійській за часів царювання Діоклетіана. Одного разу солдати воєначальника Магна помітили, що дикі звірі не чіпають Марка, а схиляються до його ніг. Тоді Магн послав воїнів простежити за Марком. Воїни пішли за ним і, звертаючись до його промов, увірували в Христа. За таку зухвалість правитель убив і Марка, і воїнів.

Згідно з повір’ям, голови мучеників принесли в храм Артеміди і, як тільки останки опинилися всередині, всі ідоли впали і розбилися. Бачачи таке диво, деякі люди визнали силу Господа і теж були умертвлені.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Народні прикмети 11 жовтня

  • трава зеленіша , ніж зазвичай – зима буде суворою;
  • поблизу каркають ворони – до біди;
  • листя падають виворотом вгору – до хорошого врожаю в наступному році;
  • верба покрилася інеєм – до довгої зими.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Що сьогодні не можна робити

Згідно з повір’ями, 11 жовтня ні в якому разі не можна їсти ягоди. Вважається, що за три дні до Покрови диявол плює на ягідні кущі. Тобто, якщо ви її потім з’їсте, може захворіти живіт.

Наші предки в цей день не виходили на вулицю – боялися, що нечиста сила, яка активізується 11 жовтня, заманить їх до себе. Дівчатам не можна займатися домашніми справами.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що можна робити 11 жовтня

Слов’яни в давнину називали цей день “Осінній Нікола” і влаштовували вечірки. Часто 11 жовтня молоді люди сваталися, а потім грали весілля. Люди вірили, що, якщо сьогодні вийти на сході сонця на гору і прочитати “Отче наш”, то можна зміцнити здоров’я.

Іменини у Прохора, Василя, Феодора, Іллі, Григорія, Анатолія, Олександра, Тетяни, В’ячеслава, Марка, Олексія та Афанасія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев