11 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

11 червня 2021 року у світі відзначаються День неприборканої пристрасті, День Жака-Іва Кусто, День в’язаного графіті.

У США – День одружень, День «Роблячи життя красивим», День кукурудзи в качанах, День німецького шоколадного торта, в Аргентині – День сусіда, в Гондурасі – День студентів, у Канаді – День пам’яті шахтарів, на Гавайських островах – День короля Камехамеха, в Бразилії – День військово-морських сил, у Данії – День народження принца-консорта Хенріка.

Церковний календар: червень 2021

Сьогодні, 11 червня, православна церква відзначає день пам’яті преподобної мучениці Феодосії Константинопольської.

На Феодосії починає колоситися жито, з’являються перші боровики, яких називали колосовики. З Феодосії починали годувати худобу печеними соковитими і хлібними бубликами – щоб вона більше плодилась, а приплід був сильним і здоровим.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

Народне свято Феодосія Колосяниця відзначається 11 червня (дата за старим стилем – 29 травня). В цей день віряни православної церкви вшановують пам’ять преподобної мучениці Феодосії Константинопольської, діви.

Назву «Колосяниця» свято отримало за те, що з цього дня починає колоситися жито. Якщо це сталося, значить, прийшов термін для посіву гречки. Звідси ще одна назва дня – «Гречишниця».

Феодосія народилася в Константинополі в VIII столітті. Вона була єдиною дитиною в сім’ї. Довгі роки подружжя просило Бога послати їм немовля. Одного разу перед майбутньою матір’ю постала свята Анастасія і сказала, що молитви почуті. Вона витерла сльози з обличчя жінки і напророкувала їй швидку вагітність.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

В 7 років Феодосія залишилася без батька. Мати віддала її в жіночий монастир святої мучениці Анастасії. Через 3 роки не стало й матері. Досягнувши повноліття, Феодосія віддала весь спадок монастирю, залишила лише частину грошей, золота та срібла. З них золотих справ майстер зробив три ікони, а іконописець три образи Христа, Богоматері і мучениці Анастасії.

Коли правитель Лев Ісавр наказав знищити всі священні зображення, Феодосія однією з перших стала на їх захист. Зі своїми сестрами з монастиря вона зіштовхнула драбину з солдатом, який хотів зняти образ Спасителя, який висів понад 400 років над «мідними» воротами міста.

За наказом розгніваного Лева інокинь стратили. Феодосію піддали жорстокому катуванню – протягом семи днів вона отримала 700 ударів палицею. На 8-й день стражники погнали її по місту, продовжуючи бити. Один із них пошкодував мученицю і сильно вдарив по голові, від чого Феодосія відразу ж померла.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Народні прикмети на 11 червня:

Колоситься жито – багато грибів знайдеш.
Сухий туман під час цвітіння шкодить хлібові.
Коли жито зацвіло, не можна білити полотна.
Якщо день спекотний, то боровиків в лісі не знайдеш.
Бджоли активно летять до вуликів – скоро піде дощ.
Багато павуків з’явилося – буде хороша погода.
Туман вранці по воді стелиться – до ясного сонячного дня.

Календар стрижок волосся: червень 2021

Що не можна робити 11 червня:

стрибати по землі – це може завдати «вагітній» землі шкоду;
сумувати – за повір’ям, від сьогоднішнього дня залежить майбутнє людини;
приймати важливі рішення;
починати нові справи;
вирушати в далекі поїздки;
свататися і одружуватися;
сваритися – є ризик, що сварка стане фатальною.


Іменини сьогодні святкують Олександра, Андрій, Іван, Лука, Марія, Федот, Варнава і Фелікс. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев