11 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

11 червня 2020 світ відзначає День нестримної пристрасті, Міжнародний день рожевого вина і День пошуку нової зірки. В США святкують День кукурудзи в качанах, День німецької шоколадного торта, в Гондурасі – День студента, у Канаді – День пам’яті шахтарів, або День Вільяма Девіса, у Бразилії – День військово-морських сил, на Гавайських островах – День короля Камехамеха, на Кіпрі – День святого апостола Варнави, у Данії – День народження принца-консорта Хенріка.

11 червня – День Феодосії Колосятниці Константинопольської

Говорили: «Якщо Федосія Колосятница прийшла – значить, жито зацвіло». Деколи день Федосії святкувався 12 червня. Починало колоситися жито, а разом з ним з’являлися так звані гриби колосятники – перший вид грибів. Також подекуди можна побачити і боровики. В цілому ж, 11 червня вважалося нещасливим. Говорили: «День Феодосії вартий один усіх понеділків». Тому, багато хто навіть намагалися не виходити на вулицю без особливої потреби. Роботу в полі та городі також воліли згідно з прикметами відкласти до наступного дня. Також про жито говорили: «Два тижні залениться, два тижні колоситься, два тижні відцвітає, два тижні наливає, два тижні підсихає»,

У православній церкві 11 червня вшановують пам’ять преподобної Феодосії Константинопольської. Саме 11 червня за новим стилем мощі Феодосії діви Тирської були перенесені до Венеції. А ось день її кончини церква відзначає 16 квітня. Відомо, що 17-річна Федосія не побажала приносити жертву ідолам, в результаті чого була страчена. У народі Федосію прозвали Колосницею і Гречишницею, оскільки 11 червня було прийнято сіяти гречку, а також з’являються гриби.

Прийнято було саме з Феодосії починати годувати худобу хлібними бубликами – вірили, що в цьому випадку вона буде добре плодитися, а сам приплід буде здоровим.

11 червня – День Феодосії Колосятниці Константинопольської

Народні прикмети на 11 червня:

Якщо багато жита з’явилося, значить, грибів багато збереш

Можна було 11 червня ворожити про ціну хліба з жита. Так, якщо воно цвіте у нижній частині – прикмета того, що хліб буде коштувати дешево. Якщо з середини чи з верху – то відповідно ціна буде звичайною або високою. Виходячи з цього планували продаж зерна, запаси і т. д.

Не можна полотна білити, коли жито зацвіло

На Федосью селяни вирушали в поле та оглядали сходи. Якщо хліба 11 червня зійшли – це вважалося нормальним. Великою радістю був налив колосся. А ось, якщо сходи були поганими, багатого врожаю чекати не доводилося.

Що не можна робити сьогодні

– Сон з 10 на 11 червня віщий. Виконається він в якнайближчий час. Особливо велика ймовірність для тих, хто народився в цей день. Сновидіння, побачене вдень 11 червня, не обіцяє нічого хорошого – будете плакати та переживати.

– Сьогодні не варто лінуватися – вирішіть усі нагальні справи, виконайте роботу сумлінно.

– Якщо вирушаєте у дорогу, то не варто покладатися на випадок. Контролюйте ситуацію.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев