10 жовтня: яке сьогодні свято?

news
Народний календар 10 жовтня згадує Саватія Пчільника. А в церкві відзначається пам’ять Саватія Соловецького – преподобного Російської православної церкви і засновника Соловецького монастиря.
До цього дня бджолярі намагалися закінчити всі роботи з облаштування пасіки на зиму. Вважалося, що Саватій закриває вулики на зиму, тому добрий бджоляр мав не залишати жодної незавершеної справи.

Господині 10 жовтня пекли спеціальне печиво з медом, яке на сніданок з’їдали всієї родиною.

Народні прикмети на 10 жовтня  наступні:

  • Сухо на Саватія – зима буде пізньою.
  • Гроза 10 жовтня – на теплу зиму.
  • Мало шишок на сосні – взимку не варто очікувати сильних морозів.

Всесвітній день психічного здоров’я. Цей день відзначають щороку в усьому світі ще з 1992 року, інціатор – Всесвітня федерація психічного здоров’я. У цей день намагаються більше інформувати населення про проблеми психічного здоров’я та методи його зміцнення, лікування і профілактики. У цей день видаються журнали міжнародних психіатричних організацій. У цьому міжнародному русі часто просять взяти участь органи охорони здоров’я та урядові структури.

Всесвітній день боротьби зі смертною карою. Цей день заснували ще в 2003 році, щоб скоротити кількість смертних вироків і проводять його кожен день. Ініціатором стала Всесвітня коаліція по забороні страти. У цей день проводяться тематичні заходи, культурні та освітні, дипломатичні акції і протести, флешмоби, виставки, дебати, щоб підвищувати обізнаність інших людей.

День працівників стандартизації та метрології в Україні. Цей день був встановлений в 2002 році Указом Президента за вагомий внесок працівників цієї сфери в розвиток держави та її економіки.

Жартівливі свята: День, коли можна все та Свято турботи про коханих людей

Іменини в цей день: Килина, Арістарх, Віктор, Герман, Дмитро, Ігнатій, Марк, Михайло, Петро, Саватій, Федір

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев