10 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 10 травня, віряни вшановують пам’ять апостола і священномученика Симеона, а у світі відзначають День матері.

10 травня, християни згадують Симеона. Він служив апостолом від сімдесяти, священномучеником. Після вбивства апостола Якова, Симеон зайняв його місце єпископа Єрусалимського. Язичники, за наказом імператора Траяна, зловили єпископа і розіп’яли на хресті.

Симеон увірував в Ісуса Христа вже в зрілому віці, що не завадило йому проповідувати вчення Спасителя і стати одним з 70-ти апостолів. Коли був убитий перший Єрусалимський єпископ Яків, християни обрали на його місце Симеона. У віці 120 років Симеон прийняв мученицьку смерть — його розіп’яли на хресті.

День в народі прозвали Семен-ранопашец, тому що вже повним ходом йдуть роботи в садах і городах, доводиться рано вставати, щоб багато сільськогосподарських справ переробити.

10 травня не можна нести в будинок знайденого на вулиці звірка або птаха. У народі вірили, що такий образ може приймати нечиста сила, щоб в людське житло пробратися.

Народні прикмети на 10 травня

  • Якщо хмари швидко по небу біжать – значить, треба чекати досить тривалої негоди
  • Йде сильний дощ 10 травня – прикмета до того, що вродить жито
  • Кричить сова – в найближчі дні похолодає
  • Вранці трава суха – прикмета до того, що ввечері треба чекати дощу
  • Увечері 10 травня в низинах з’явився туман – скоро погана погода закінчиться і настане потепління
  • Вранці 10 травня ясно, а опівдні на небі з’явилися купчасті хмари, які зникають до вечора – найближчим часом можливі заморозки.

10 травня День ангела відзначають: Анастасія, Георгій, Іван, Іларіон, Марія, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан.

10 травня 2020 року в Україні, як і в більшості країн світу, святкуватимуть міжнародний День матері. Дата святкування нефіксована і припадає на дру...

Чим важливий День матері? День матері – один із найсвітліших днів у році, що символізує важливість найріднішої людини у нашому житті. – Діти, давайте розкажемо цікаві історії про ваших мам, як вони проявляють свою любов до вас. Можна пригадати випадок, що засмутив, та описати емоції – вас і вашої мами.

Читайте також: День матері в Україні у 2020 році: дата свята і традиції

Все починається з мами Можна у світі чимало зробити: Перетворити зиму на літо, Можна моря й океани здолати, Гору найвищу штурмом узяти, Можна пройт...

Як привітати маму та що подарувати для найріднішої читайте у наших матеріалах.

Актуально: З Днем матері: гарні привітання до свята у листівках

Коли День матері 2020 в Україні | Телеканал СТБ

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев