10-річному хлопчику-сироті з Волині потрібна допомога на лікування важкої хвороби

news
Жінка вже на пенсії, зізнається, життя так склалося, що після смерті чоловіка довелося самотужки виховувати та ростити двох дітей та добудовувати будинок, у якому тепер проживає з племінником, – повідомляє БУГ за дописом у Фейсбуці Жанни Білоцької.

Хвороба Кастлемана, яку виявили у 10-річного Максима Шинкарука, – доброякісне лімфопроліферативне захворювання з тривалим періодом безсимптомного протікання і високим ризиком переродження у лімфому чи саркому. Вона зустрічається у будь-якій віковій групі приблизно 1 випадок на 100 тисяч.

Під час одного з медоглядів у лікарні, який дитина проходить двічі у рік, як усі, хто перебуває під опікою, у нього виявили пухлину. Обстеження показало, що вона наразі не злоякісна, але є висока вірогідність того, що може переродитися у злоякісну.

“Ми негайно приступили до лікування, і Максимко був прооперований, потім був курс хіміотерапії в обласному онкодиспансері. На жаль, пухлина не зменшилася. За тиждень маємо їхати до Луцька на МРТ”, – розповідає пані Людмила.

Через хворобу хлопчик був змушений перервати навчання, тож школу не відвідує з лютого, відколи потрапив у лікарню. Тітка дуже сподівається на те, що не доведеться проходити хіміотерапію, яку дуже важко переносив, і від якої хлопчик втратив волосся.

Максим цілодобово знаходився під крапельницями, внаслідок чого почали утворюватися тромби і довелося зменшити дозу. Та на щастя, внутрішні органи не пошкоджені, як це буває після хімії.

Пані Людмила розповідає, лікування обходиться у чималу копійку, хоча деякі препарати є по пільговій ціні, як для дитини-сироти. Крім того, обстеження вартують не одну тисячу гривень. Так, МРТ, на яке має везти Максимка, коштує 5 тисяч, перед тим відправила аналізи на Київ, за які довелося викласти 7 тисяч. Операція обійшлася у десять. Про інші суми не говорить, бо не рахує, просто платить за все, що потрібно.

Зізнається, була змушена залізти у борги, бо пенсії та соціальних виплат не вистачає, також допомагають рідні. Зараз вона збирає документи на оформлення групи інвалідності Максиму, і дуже переживає, щоб хвороба не переросла в онкозахворювання та не пустила метастази. А ще говорить, що лікування може затягнутися.

“Лікарі побоюються, що пухлина може прогресувати. Який її подальший перебіг – стане відомо після проходження МРТ. А також яке лікування буде призначено: чи продовжуватимемо хіміотерапію, чи будуть призначені інші препарати. Наразі Максим почуває себе добре, до нього приходять сусідські дітлахи, з якими проводить час”, – додає Людмила Стельмах.

“Дуже хочеться, щоб він одужав. Я готова все для цього зробити. Сподіваюся, Господь почує мене”, – пише пані Людмила.

Жінка не зверталася ні до кого за допомогою, каже, звикла сама давати раду. Та й не знає кого просити і до кого йти. За неї це зробили її знайомі, бо знають і розуміють ситуацію. Їй розповіли про програму підтримки онкохворих та важкохворих дітей, згідно з якою, з міського бюджету виділяється 10 тисяч гривень, і порадила звернутися із відповідною заявою про її отримання. Сподіваємося, що комісія, яка розглядатиме цю справу, візьме до уваги перебіг хвороби та соціальний статус дитини, і не відмовить у наданні матеріальної допомоги у повному обсязі, оскільки лікування потребує значних коштів і є довготривалим.

До усіх небайдужих звертаються допомогти з коштами, бо у жінки справді їх немає. Підтримати можна, переказавши гроші на рахунок:
Карта ПриватБанку: 5168 7574 2004 2899 – Людмила Стельмах.

Хлопчику-сироті з Володимира потрібна допомога на лікування важкої хвороби
0 Комментариев