10 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

10 червня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день морозива, День народження кулькової ручки, Всесвітній день ремісництва, Всесвітній день модерну, Міжнародний день геральдики.

У США – День спільноти анонімних алкоголіків, День чаю з льодом, День яєчного рулету, День трав і спецій, День коктейлю «Чорна корова», в Японії – День годинника, на Гаїті – День дітей, у Киргизстані – День всенародного поминання, в Молдові – День прикордонника, у Конго – День примирення, у Португалії – День Португалії, Камоенса і португальських спільнот, в Італії – День військово-морських сил, в Йорданії – День армії і Арабського Відродження.

Церковний календар: червень 2021

Цього року на 10 червня припало Вознесіння Господнє – важливе християнське свято у православному календарі. Воно відзначається на 40-й день після Великодня. .

Згідно з Євангелієм, упродовж 40 днів від свого воскресіння Христос багато часу проводив на землі. Він спілкувався з учнями й розповідав про Царство Боже, готуючи їх до важливої місії – поширення християнства.

У день вознесіння Ісус Христос зібрав апостолів на Оливковій горі (відомій також як Єлеонська). Він дав учням останні настанови, готуючи до зішестя на них Святого Духа. Піднявши руки і благословивши апостолів, Христос почав віддалятися й піднявся на небо.

Суть свята полягає в тому, що Ісус не помер, але вознісся на небеса у плоті.

10 червня Вознесіння Господнє: як відзначається свято і що не можна робити  в цей день - Попільня Онлайн

10 червня церква відзначає День святого Микити. У народі день називали Полудница. Сьогодні великий ризик, що чоловік буде невірним, якщо його не вберегти від одного вчинку. Прикмети на 10 червня допоможуть вагітним народити здорового малюка.

Сьогодні за церковним календарем День святого Микити Халкідонського. Святий мученик був сповідником, дуже милосердним і завжди допомагав бідним. Тому його просять про допомогу всі, хто в ній потребують. Але прикмети на 10 червня попереджають, що чоловіки можуть бути соблазнены і тому ризикують піти на зраду.

Святий Микита жив у другій половині VIII – на початку IX століть. Він мав м’який характер. Був милосердним, захищав сиріт, допомагав знедоленим, а будинок завжди тримав відкритим для подорожніх. За богоугодний спосіб життя Микиту поставили єпископом Халкідонії.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

У часи правління Лева Вірменина широко поширилася боротьба з іконами. Єпископ Халкідонський встав на їх захист. Він старанно викривав іконоборців. Переконував паству не втрачати віру і не відвертатися від ликів Богоматері, її Сина та інших святих. За ревний захист священних зображень, які єретики називали ідолами, Микита переніс багато принижень і страждань.

Коли імператор зрозумів, що не втихомирить єпископа, він наказав піддати його різним тортурам і відправив у посилання. Після смерті у вигнанні мощі святого Микити отримали дар зцілення.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

Традиції та обряди

У цей день заведено молитися святому Микиті про захист маленьких гусенят від хижих птахів і звірів.

Побоюючись зустрічі з полудницею в це народне свято, в найспекотніші години люди закривають вікна, двері і сидять в будинках. Спати в цей час небажано. Якщо дух зловить в полі втомлену людину, яка присіла відпочити, він нависне над нею зачарує, залоскоче до смерті або забере з собою дітей, які залишилися без нагляду.

У цей день люди лікують малюків від полудниці — хвороби, за якої сон проходить неспокійно, з плачем і криками. Рано вранці вони виходять з дитиною на руках з будинку, стають обличчям до світанку, вимовляють спеціальну змову і, не показуючи зорі спині (задкуючи), повертаються в будинок.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Прикмети на 10 червня — День Микити

  1. Вагітні після спілкування з красивою жінкою народять здорового і міцного малюка.
  2. Прикмети на 10 червня кажуть, що чоловік сьогодні може піти на зраду і втратити після цього чоловічу силу.
  3. Сни, які сьогодні сняться — не збуваються.

Якщо день на Микиту тихий, то урожай культур буде хорошим.

Календар стрижок волосся: червень 2021

 

Що не можна робити сьогодні:

  • У цей день не варто говорити з незнайомцями, адже наші предки вірили, що так можна накликати біду на свою родину.
  • 10 червня не варто лихословити та лаятися, бо так можна нашкодити врожаю,
  • Предки вірили, що 10 червня не варто економити на рідних і близьких, щоб ціле літо не ходити в злиднях.

Сьогодні день ангела святкують Денис, ДмитроЗахарІгнатІраклійМакарМикитаМикола

Павло, ПетроОленаАленаІлонаНе забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев