Заступник Луцького мера порушує права прилуцьких жінок

news

Після затвердження проектів договорів між Луцькрадою та сільрадою Прилуцького жителі села зможуть користуватися послугами у місті Луцьк. Зокрема, серед них користування медичними закладами Луцька, а жінки зможуть  обслуговуватися у пологовому будинку міста.

Про це повідомив Сергій Григоренко сьогодні, 18 жовтня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

«Буде можливість мешканцям прилуцького обслуговуватись, так як лучанам в медичних закладах міста Луцька», – повідомив заступник мера.

Зокрема Григоренко назвав заклади, які готові приймати пацієнтів зі села – це «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2» та амбулаторія, яка запрацює до кінця року на вулиці Наливайка.

Окрім того за словами Григоренка, було прохання, щоб жінки  з Прилуцького могли офіційно користуватись пологовим будинком у Луцьку.

Однак, незрозумілим залишається те, чому заступник міського голови не врахував законодавство України, яке і так дозволяє жителям села Прилуцьке користуватись цими послугами. Зокрема, згідно із  Законом України «Про основи законодавства про охорону здоров’я» кожен громадянин має право на вільний вибір лікаря і закладу охорони здоров’я після досягнення 14 років. Кожний громадянин України має право на безоплатне отримання медичної допомоги у державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Що стосується пологів, немає значення місце прописки – жінка має право народжувати у будь-якому медичному закладі.

Зауважимо, за відмову у наданні допомоги передбачена кримінальна відповідальність – згідно статті 139 Кримінального кодексу України.

1 Комментарий