В Луцьку відбулись читання на підтримку палестинського поета

news

Сьогодні в Луцьку в книгарні “Є” відбулись Всесвітні читання на підтримку Ашрафа Фаяда, молодого 35-річного палестинського поета та куратора культурних проектів. Він 17 листопада 2015 року був засуджений до смерті судом Саудівської Аравії за “злочин” відступництва.

Окрім відречення від ісламу, Ашрафа також звинувачують у богохульстві і промоції атеїзму в його збірці віршів “Instructions Within”, що була опублікована в 2008 році.

Як розповіла організатор дійства Анна Луцюк, серед звинувачень, які лягли на поета, було куріння в громадських місцях і навіть носіння довгого волосся. Через цю абсурдну причину його засудили до 4 років і 800 ударів батогом. Коли цей вирок був оскаржений, винесли інший: засудження на смерть через повішення.

У Саудівській Аравій страти є досить поширеним методом покарання. Та попри це митці усього світу вирішили зробити акцію на підтримку Ашрафа Фаяда, надіючись, що це допоможе звільнити поета від смертного вироку.

До ініціативи вже доєдналися 263 автори та 57 Пен-центри з 67 країн. Серед них — лауреатка Нобелівської премії з літератури Герта Мюллер (Німеччина), Єлінек Ельфріда (Австрія) і Орхан Памука (Туреччина), Воле Шоїнка (Нігерія), Маріо Варгас Льоса (Перу, Іспанія).

“Я не знаю, чи такі акції мають силу, але я дуже вірю, що Ашраф приїде в Україну і прочитає свої вірші самостійно”, —  сказала Анна Луцюк.

А доки автор перебуває в ув′язненні, його поезії читали волинські поети та учасники театру “Гармидер”: Ольга Ляснюк, Віталій Ткачук, Анна Луцюк, Марія Марченкова та Дмитро Безвербний. Кожен, хто виступав, звільнював попереднього читця від символічних кайданів — від мотузки на руках. Опісля всі учасники акції взялись за руки. Було проголошено гасло: “Свобода політичним в′язням!”

Окрім цього, власні поезії читали Ольга Ляснюк та Віталій Ткачук.

“Надіюсь, що ми ще почуємо хороші новини про Аштрафа Фаяда і його все-таки відпустять,”— висловила думку Анна Луцюк.

Наостанок, оскільки основна зброя людини, якій присвячена подія, — слово, то Дмитро Безвербний закликав поширювати інформацію про поета серед друзів та знайомих.

0 Комментариев