У Луцьку відкрили Європейський Тиждень сталої Енергетики

news

Сьогодні, 12 червня, у Луцьку відкрили Європейський Тиждень сталої Енергетики – 2016. Захід відбувся на Театральному майдані міста.

Про це пише VІP. 

Вітальне слово першим взяв міський голова міста – Микола Романюк. Присутніми на відкритті були і європейські гості – керівник третього відділу програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» Вальтер Треттон та керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте. Про значимість для України розробки законів щодо обліку споживання води і тепла, а також енергоефективність будівель наголосив Вальтер Треттон.

«Звичайно ми свідомі того, що багатьом домашнім господарствам дуже важко жити в умовах, коли підвищуються на газ та електроенергію. Але все одно ми вважаємо, що цей крок є врай важливим та потрібним. Проте попередньо потрібно внести зміни щодо субсидій. Адже раніше споживачі не були зацікавлені в тому, щоб інвестувати у свої будівлі, а також щоб споживати менше енергії. Тому для України це великий крок вперед у шляху реформування», зазначив він. Також гість наголосив, що ведеться активна співпраця з парламентом та з заступником міністра Геннадієм Зубком у напрямку впровадження реформи енергоефективності і забезпечення для цього потрібної правової бази.

Міський голова Долини Івано-Франківської області, президент асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд у своєму вітальному слові наголосив, що у житті кожної людини є важливі дати – свята. А цей день для волинського міста має бути особливим для лучан, бо «сьогодні важливий день для ощадливих людей, для тих, хто по-справжньому цінує навколишню природу». Гаразд підкреслив, що Луцьк є одним із лідерів серед міст України у впровадженні заходів з енергоефективності і багато років сповідує таку політку, впроваджує системні зміни у цій сфері. Адже утеплюють офіційні установи, будинки, а також впроваджуються альтернативні заходи, успішно йде газозаміщення.

Керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте підкреслила, що відкриття тижня у Луцьку є доволі знаковим.

«Близько 600 років тому в місті Луцьк відбувся Конгрес європейських монархів. І саме на ньому монархи обговорювали, яким чином їм протистояти турецькій навалі – найбільшій загрозі того часу для Європи. Розмірковуючи про це, я провела дві паралелі. Адже Луцьк – це найкраще місце для проведення тижня Сталої енергетики в Україні. Оскільки саме тут відбувся той давній конгрес, який можна розглядати, як прототип Європейського Союзу сьогодні. Друга паралель полягає в тому, що енергоефективність та політичний аспект цін на енергоносії і розвиток енегроефективності є відповіддю на складні завдання, які стоять перед країною та світом зараз. Тому тиждень Сталої енергетики – це чудова можливість знайти нових партнерів, а також обговорити нові заходи у сфері енергоефективності», – зауважила вона.

Також Корсакайте наголосила на тому, що минулої осені міська рада Луцька затвердила план дії сталого енергетичного розвитку. Він передбачає скорочення викидів парникових газів у розмірі 192 тисячі тон до 2025 року. План також передбачає залучення інвестицій на суму до 1 мільярда гривень у різноманітних енергетичних секторах муніципалітету. Перш за все централізовано теплопостачання, але також і водопостачання, водовідведення, громадський транспорт та сектор громадських будівель (вуличне освітлення, управління відходами).

Після церемонії відкриття Тижня на Театральній площі презентували виставку енергозберігаючого обладнання, а дітки тим часом малювали на асфальті.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев