У Луцьку руйнується найдовший будинок у світі. ФОТО

news

Один із під’їздів найдовшого житлового будинку у світі, що розташований у 33-му мікрорайоні Луцька, руйнується уже понад двадцять років. Місцева влада ніяких дій не робить. Тим часом щодня мешканці цього будинку ризикують своїм життям, перебуваючи у квартирах, які все більше тріщать.

Руйнується 1-ий  під’їзд на проспекті Молоді, 19.

Мешканець будинку, екс-депутат Луцькради Богдан Дутчак розповів, що живе із сім’єю у цьому будинку уже 39 років. Більше 20 років тому заїхав у двір трактор ЖЕКа з великими колесами і провалився поблизу будинку. Трактор проламав головну трубу від каналізації головного колектора.

Тоді всі стоки каналізаційні почали текти під будинок. Окрім того у двір довелось закрити один із проїздів, оскільки їздили великотоннажні автомобілі, які теж зрушували будинок.

За часів свого депутатства Богдану Івановичу так і не вдалося домогтися вирішення проблеми. Інші мешканці теж уже не знають, куди звертатись із цим питанням.

Більше 10 років тому, за словами Богдана Івановича, у під’їзді на першому поверсі провалилась підлога приблизно на метр. На щастя, тоді людей на сходовій площадці не було, – як мінімум, могли б поламати ноги.

Мешканець зауважив, що під будинком, мабуть, яма, постійно підмиває вода, тому ідуть тріщини. Працівники ЖЕКу ставили маячки для перевірки – тріщини дійсно збільшуються.

 

Тріщать і сходові площадки.

Помітні ці тріщини і у квартирах мешканців.

«Взимку навіть сніг задував», – розповів інший мешканець, Сергій, показуючи свою квартиру.

Ці тріщини зараз приховані шпалерами, а от у коморі вони досить помітні на кожному поверсі.

У Сергія навіть стеля почала осуватися.

Богдан Іванович каже, що подейкують, наче будинок стоїть на пустоті і щоб вирішити цю проблему потрібно цю пустоту заливати.

На цей момент комунальники навіть не провели експертизу щодо стану будинку, аби визначити наскільки небезпечним є перебування людей у ньому, щоб не повторилася доля Рівненської, 109.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Довідка: Найдовший житловий будинок у світі – довжина по осі – 3265 м, по 1 лінії – 1750 м. Збудований в 1969-1980 роках. Має 88 під’їздів ,які об’єднані в 38 адрес на двох вулицях. Населення на початок 2015 року – 9150 мешканців. Архітектори — Василь Маловиця і Ростислав Метельницький.

 

0 Комментариев