У Луцьку провели в останню путь бійця батальйону «Айдар»

news

Луцьк провів у останню дорогу бійця «Айдару», голову Волинської обласної спілки воїнів АТО Олега Твердохліба з позивним «Сармат», який помер 17 квітня від онкохвороби.

Прощальна церемонія відбулася у Луцьку сьогодні, 19 квітня, — пише VIP.

За упокій Героя спочатку помолилися у Свято-Троїцькому соборі. Митрополит Михаїл, який проводив заупокійне богослужіння, зауважив, що Олег Твердохліб продовжував воювати, навіть повернувшись до мирного життя. Адже він щодня виборював правду та справедливість.

«Я часто з ним зустрічався, але найбільше я пам’ятаю його відвідини з одним проханням: відзначити хлопців, згадати їх, бо не так у них багато уваги. Кожен його запам’ятає якимось добрим вчинком. Його життєва дорога складна. Сто разів міг загинути від кулі, але лише хвороба зупинила його життєвий біг. Хай пам’ять людська і вдячність людей буде невеличкою розрадою для родини, бо біля них був справжній чоловік і справжній воїн», – сказав священнослужитель після молитви.

Опісля ж відбулася громадська панахида на Театральному майдані міста. Сюди зійшлося чимало людей, які знали та любили «Сармата».

Секретар Луцької міської ради Ігор Поліщук висловився з приводу того, що Олег Твердохліб був надзвичайно скромною людиною. А те, що Бог забрав його на Пасху, говорить ще й про те, що він був світлою людиною.

Слово взяв і голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик. «Він дуже любив своїх побратимів, робив все для того, щоб після повернення вони входили в життя. Повернувшись з війни, він об’єднав воїнів АТО, зробив все для того, щоб вони підтримали дух героїв і дух нації. Ми робили все, щоб зберегти його. Але хвороба виявилася сильнішою. Він і тут воював, воював за своє життя. Нам його дуже не вистачатиме, але пам’ять про нього житиме у наших серцях. Він завжди буде серед нас», – сказав Гунчик.

Голова Спілки військових капеланів Волині, протоієрей Михайло Бучак зауважив, що «Сармат» – це яскравий приклад людини, яка народилася за межами України, але стала одним із кращих українців, із найдостойніших синів країни.

«Найкращим пам’ятником для Олега буде єдність воїнів Волині і єдність України. Слава! Слава! Слава!» – додав Михайло Бучак.

Начальник управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук розповів, що понад десять років Олег Твердохліб прослужив у рядах рятувальників, а коли пішов на заслужений відпочинок, то став захищати Україну. Головний «надзвичайник» Волині зауважив, що «Сармат» ніколи не пишався своїми героїчними вчинками і ніколи не вважав, що робить щось особливе, боронячи Батьківщину.

Віддати шану воїнові приїхала і нардеп Надія Савченко. «Кожен воїн, який йде на фронт, розуміє, що може загинути. Війна забрала його здоров’я, а отже забрала життя. Він навчив нас головного – єднатися. Сармат, ти – Герой для мене, ти – Герой України, а Герої не вмирають», – сказала вона.

Мама загиблого побратима Олега Твердохліба Андрія Аболмасова приїхала на прощальну процесію із Києва, аби востаннє висловити йому свою повагу та вдячність.

«Олег для мене, як рідний. Він завжди знаходив час заїхати до батьків загиблих і підтримати нас. Не забувайте тих, хто загинув, хто залишився калікою. Його хвороба – відголосся війни, яке його і вбило. Але я вірю, що все не дарма. Не може така велика пожертва бути просто так», – висловила сподівання жінка.

Опісля ж траурна процесія рушила проспектом Волі, а останній свій спочинок Герой Олег Твердохліб знайшов на Алеї почесних поховань у Гаразджі.

 

0 Комментариев