Цьогоріч Луцьк недоотримав 160 мільйонів гривень від держави на погашення субсидій

news

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт під час засідання виконавчого комітету міської ради зазначив, що цьогоріч місто Луцьк недоотримало 160 мільйонів гривень від держави на погашення субсидій.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Учора, 1 листопада, під час засідання виконавчого комітету міської ради заслухали звіт про роботу департаменту соціальної політики Луцької міської ради за 9 місяців 2017 року. Про зроблене за звітний період присутніх поінформувала директор департаменту Вікторія Майборода.

За словами Вікторії Майбороди, департамент соціальної політики Луцької міської ради забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту.

Протягом 9 місяців 2017 року використано бюджетних коштів в сумі 644 млн 545,0 тис. грн, у тому числі:

– з державного бюджету – 25 млн 68,7 тис. грн;

– з міського бюджету – 618 млн 976,3 тис. грн.

Заборгованість станом на 01.10.2017 становила 143 млн 924,1 тис. грн (в т.ч. 12 млн  418,2 тис. грн – по пільгах на житлово-комунальні послуги, 129 млн 673,6 тис. грн – по субсидіях).

Для покращення умов обслуговування та забезпечення максимальної доступності соціальних послуг прийом громадян здійснюється в приміщенні департаменту соціальної політики, двох його філіях (за адресами: пр-т Соборності, 18; вул. Бенделіані, 7) та департаменті «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку».

За 9 місяців поточного року до департаменту звернулося 17769 осіб за призначенням житлових субсидій та допомог.

Станом на 01 жовтня 2017 року призначено житлових субсидій 46259 родинам на суму 352665,1 тис. грн; 20414 одержувачам соціальних допомог на загальну суму 210809,8 тис. грн.

Протягом 9 місяців 2017 року призначена щомісячна адресна допомога 415 сім’ям, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на суму 3409,0 тис. грн. Станом на 1 жовтня у Луцьку зареєстрували 2102 особи, які прибули з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, із них 261 – із АР Крим.

З початку поточного року для забезпечення соціального захисту постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи населення зроблено наступне:

– проведено виплату компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 802 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 2192,7 тис. грн;

– прийнято 278 розрахунків щодо надання додаткової та щорічної відпустки від організацій, підприємств та установ міста Луцька на суму 2538,8 тис. грн;

– забезпечено санаторно-курортним лікуванням 11 дітей з інвалідністю, в супроводі одного з батьків (на загальну суму 119,1 тис. грн) та 89 громадян І категорії (на суму 464,6 тис. грн).

В департаменті сформовано та постійно підтримується електронна база даних пільговиків. Станом на 01 жовтня 2017 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків міста Луцька перебуває 54 089 чол.

Департамент соціальної політики здійснює реалізацію окремих заходів Комплексної програми підтримки мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців Збройних сил України, які брали участь в антитерористичній операції на Сході України, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які проживають в м. Луцьку та на території Прилуцької сільської ради Ківерцівського району на 2017 рік.

Протягом звітного періоду в рамках Програми профінансовано адресної грошової допомоги на суму 371,5 тис. грн та виплачено одноразову матеріальну допомогу 76 військовослужбовцям, які уклали контракт зі Збройними силами України, на суму 380,0 тис. грн.

Надано пільг на житлово-комунальні послуги за рахунок коштів міського бюджету учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) на суму 252,3 тис. грн.

Забезпечено психологічною реабілітацією 33 особи шляхом направлення до санаторію матері і дитини “Пролісок”, на що профінансовано 124,0 тис. грн. Видано 27 направлень на забезпечення професійною адаптацією шляхом навчання водіїв транспортних засобів категорій B, C, D, на що профінансовано 184,2 тис. грн.

В рамках Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, інвалідів війни, які були призвані на військову службу по мобілізації для участі в проведенні антитерористичної операції, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців зазначених категорій на 2017-2019 роки визначено нормативну площу житла та обсяг співфінансування 22 учасникам Програми на загальну суму 7 млн 610,6 тис. грн за рахунок коштів бюджету міста. 10 осіб із числа учасників Програми придбали житло.

В рамках реалізації Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки окремим вразливим категоріям забезпечується надання місцевих соціальних гарантії та підтримки, з метою досягнення позитивних зрушень щодо рівня та якості життя незахищених верств населення.

Для реалізації заходів Програми у поточному році бюджетом міста на 2017 рік передбачено 44 млн 743,3 тис. грн. За 9 місяців поточного року профінансовано 39 млн 827,7 тис. грн.

Запитання до доповідача виникли у Ігоря Муковоза, Ірини Чебелюк та інших членів виконкому. Зокрема, Валерій Корпач поцікавився, чи є перспектива вирішення складної ситуації, що склалася у місті Луцьку із відшкодуванням пільг та субсидій. Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що цьогоріч місто Луцьк недоотримало 160 мільйонів гривень від держави на погашення субсидій. Ця проблема наявна й в інших областях та містах України, але при цьому є регіони, де коштів виділено навіть більше, ніж потрібно. “Незрозуміло, яким чином був проведений такий розподіл. Відтак, є великі сумніви, що ми отримаємо ці кошти із держбюджету до кінця поточного року. Окрім цього, якщо відбудуться зміни у проекті державного бюджету на 2018-й рік, ці пільги доведеться відшкодовувати із бюджету міста”, -наголосив він.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев