Фахівчиня системи БПД Волині посприяла захисту прав малолітньої дитини

news

До Локачинського бюро правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Галина, бабуся неповнолітньої онуки, мати якої самоусунулася від її виховання. Жінка розповіла, що самостійно виховує малолітню онуку. Мати дитини тривалий час проживає окремо і фактично не виконує свої батьківські обов’язки, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, не цікавиться її навчанням та станом здоров’я, матеріально не утримує, за що неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності. Їх сім’я перебуває під постійним соціальним супроводом, як така, що опинилась в складних життєвих обставинах.

Бабуся вирішила встановити опіку над малолітньою онукою, адже розуміє, що вона повністю несе відповідальність за життя і здоров’я дитини. Орган опіки та піклування надав висновок про доцільність позбавлення матері батьківських прав.

Вивчивши всі матеріали справи та погодивши правову позицію з клієнткою, юристка Локачинського бюро правової допомоги Алла Рибка підготувала позовну заяву про позбавлення батьківських прав.

За результатами розгляду справи, суд вирішив позовні вимоги клієнтки задовольнити повністю.

Коментар фахівчині Локачинського бюро правової допомоги Алли Рибки:
Позбавлення батьківських прав допускається тільки лише щодо дітей, які не досягли 18 років.

Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії:

  • встановити, що особа свідомо не виконує батьківські обов’язки та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування;
  • звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов’язків;
  • звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав.

Рішення суду.

0 Комментариев