Запорізьке підприємство звинувачує волинських силовиків у «темних справах»

news

Управління Служби безпеки України у Волинській області без підстав перешкоджає експорту товарів запорізької компанії «Метпромсервіс». При цьому працівники підприємства підозрюють силовиків у корупційних намірах. Про це 24 вересня під час прес-конференції розповів адвокат, представник «Метпромсервіс» Сергій Панченко.

Представник підприємства розповів про те, що у січні 2015 року ГУ ДФС у Волинській області відкрило кримінальні провадження проти посадових осіб «Метпромсервіс». Правозахисник зауважив, що паралельно із цим було заарештовано та вилучено п’ять автомобілів із цінними металами загальною вартістю в сотні тисяч євро. Вилучене майно та документи повернули лише 30 березня. «В нас банально вимагали хабар за те, щоб вирішити наші проблеми та пропустити вантаж через кордон. Ми відмовилися давати хабарі та пішли до суду», – заявив Сергій Панченко.

За словами представника «Метпромсервісу», після того як зникли проблеми із управлінням Державної фіскальної служби в з’явилися непорозуміння із представниками Служби безпеки України.  «Працівники СБУ у Волинській області дали орієнтування митникам щодо вантажів нашого підприємства з вимогою тотальної перевірки всіх вантажів. Нас підозрювали в тому, що ми вивозимо не те, що декларуємо. Хоча з документацією у нас було все в порядку», – обурився адвокат.

Ситуація повторилася 21 вересня, коли на митному пункті «Ягодин» було затримано три вантажівки із металами, що прямували до Німеччини. «Працівники митниці у приватній розмові пояснили нам, що у них немає претензій до вантажу, однак у них є орієнтування управління Служби безпеки України у Волинській області, відповідно до якого вони мусять наш вантаж перевірити», – повідомив Сергій Панченко. Представник підприємства зауважив, що причини затримувати вантажівки у митників не було, адже на вантаж були всі необхідні документи та висновки лабораторії ДФС.

На думку юриста, причина такої ситуації у тому, що працівники митниці бояться порушити усну домовленість із  силовиками УСБУ у Волинській області. Сергій Панченко розповів і про перевірку 36 вантажівок «Метпромсервісу» Запорізькими працівниками СБУ, які повідомили про те, що мають домовленість із колегами перевіряти вантажі підприємства.

Керівництво компанії впевнене, що основна причина проблем їх підприємства – неправомірні дії працівників УСБУ у Волинській області. Саме тому «Метпромсервіс» вимагає у Генеральної прокуратури здійснити службову перевірку посадових осіб УСБУ у Волинській області. Окрім цього, компанія просить Президента України захистити конституційне права «Метпромсервісу» на ведення підприємницької діяльності в Україні.

Якщо ситуація не вирішиться, підприємство готове перенести своє виробництво за кордон. «Метпромсервіс» планує повідомити міжнародні організації про факти протиправних дій з боку посадових осіб стосовно українського експортера. «Якщо є причина – хай проводять перевірки і відкривають кримінальні провадження. Якщо її немає – нехай ведуть себе у рамках правового поля», – підсумував Сергій Панченко.

0 Комментариев