ЄС відмовився від фінансування Північного потоку-2

news

Повідомляє korrespondent.net

Будівництво газопроводу Nord Stream II не лежить у сфері інтересів ЄС. Про це сказав віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович в Європейському парламенті.

“Євросоюз буде підтримувати тільки ті проекти, які не суперечать основним принципам Енергетичного союзу. Диверсифікація джерел енергії, постачальників і шляхів поставок має важливе значення для забезпечення безпечних і стійких до порушення поставок на європейські підприємства”, – сказав Марош Шефчович.

“Тому проект “Nord Stream” не викличе спільної зацікавленості і не буде профінансований з бюджету Євросоюзу”, – додав він.

За словами єврокомісара, російський газопровід не забезпечить Євросоюзу доступ до нових джерел газу. “Швидше навпаки, ми таким чином зосередимося на більш тісній співпраці з Росією в питанні купівлі газу”, – сказав він.

Марош Шефчович також зазначив, що Україна попередньою зимою довела, що є достовірним транзитним партнером, якщо йдеться про постачання російського газу.

“Євросоюз вірить, що у сфері інтересів всіх сторін лежить те, щоб Україна залишалася важливою транзитною державою”, – сказав єврокомісар.

Як повідомлялося, в Росії наприкінці жовтня було дано старт будівництву газопроводу Ухта-Торжок-2, який забезпечить постачання газу в газотранспортну систему Північний потік-2.

Путін: Північний потік-2 не позбавить Україну транзиту

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев