Як захистити свою шкіру від сонця влітку

news

Літнє сонце надзвичайно шкідливе для людської шкіри. Довгі дні, пекуче проміння, висока температура повітря, активний час перебування на дворі – все це сприяє пересиханню шкіри, втраті вологи, нещадному впливу ультрафіолету.

Ультрафіолетове проміння не лише дарує засмагу, а й прискорює старіння шкіри, появу зморшок та пігментних плям. До того ж, підвищуються ризики меланоми та раку шкіри. Про це наголошують і в МОЗ. Оскільки зараз, у час війни, спостерігається нехтування українцями захистом від сонця.

Влітку дуже важливо піклуватися про свою шкіру та захищати її від сонця. Првильний захист є профілактикою раку шкіри.

Зазвичай ми користуємося сонцезахисними засобами. Проте, чи вистачає їх та чи вони ефективним способом боротьби із ультрафіолетом?

Щоб зменшити негативний вплив ультрафіолетового проміння, захищайте шкіру всіма можливими способами: носіть закритий одяг, надівайте головний убір, протисонцеві окуляри, використовуйте сонцезахисні косметичні засоби та якомога менше перебувайте під активним сонцем,

– радять медики.

Пропонуємо вам кілька дійсно дієвих методів, скориставшись якими небезпека сонячних променів обійде вас стороною.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО SPF

SPF-засоби є обов’язковими у літньому догляді за обличчям. Про них необхідно пам’ятати як у світлий час доби, так і вночі. Рекомендується використовувати SPF у поєднанні із сонцезахисним кремом. Зокрема в середині дня, коли сонце особливо пекуче. 

Жінкам, які влітку дуже часто роблять макіяж, необхідно звернути особливу увагу на свій тональний або BB-крем, а саме на наявність у ньому SPF.

ХОВАЙТЕСЯ У ТІНЬ

Звичайно, що неможливо постійно втікати від сонця, однак ховатися в тінь за можливості варто. Якщо ви вирішили вийти на прогулянку, то одягніть капелюх, а вирушаючи на пляж – візьміть із собою зонтик.

Підбирайте правильний одяг: якщо вам доводиться бути на вулиці під час дуже сонячної погоди, то варто обирати вбрання, яке повністю закриватиме шкіру. Якщо одяг вільний та з натуральних матеріалів, то можна не боятись спеки.

Влітку краще уникати активного перебування на сонці, особливо у період з 10:00 до 16:00.

Носіть справжні протисонцеві окуляри: ідеальні окуляри повинні блокувати від 99% променів UVA та UVB, а не просто трохи затемнювати обрій.

ЗАХИСТ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗСЕРЕДИНИ

Ми усі знаємо про силу правильного та збалансованого харчування, однак, здавалося б, як воно впливає на захист від ультрафіолету? Насправді ж, наявність у вашому раціоні корисних та багатих на вітаміни продуктів, таких як свіжі овочіфруктикаші та велика кількість води насичуватимуть вашу шкіру, підвищуватимуть її тонус та змусять клітини боротися з зовнішнім сонячним шкідником.

Не користуйтеся обладнанням та лампами для штучної засмаги

Обладнання для штучної засмаги погано впливає на шкіру і завдає шкоди незахищеним очам.

Дітям потрібен особливий захист

Діти перебувають у динамічному стані росту і більш сприйнятливі до екологічних загроз, ніж дорослі, оскільки:

– вплив сонячних променів на дітей і підлітків підвищує ризик розвитку у них меланоми та немеланомних ракових захворювань шкіри в майбутньому;

– значна частка впливу, яке людина має протягом всього життя, припадає на вік до 18 років;

– дитячий вік означає, що у малечі можуть розвиватися хвороби з тривалим латентним періодом, діти втратять більше років здорового життя і будуть змушені більше страждати внаслідок порушень здоров’я.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев