Як правильно – ОТГ чи тергромада?

news

За останні роки ми вже звикли до назви «об’єднана територіальна громада», але чи актуальна ця назва зараз.

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Якщо ми проаналізуємо законодавство, наприклад:

  1. Розпорядження КМУ від 12 червня про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад конкретної області.
  2. Постанову Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів”.
  3. Постанову Верховної Ради України “Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році”

Так всюди вживається назва “територіальна громада” а не ОТГ.

Маємо нарешті звикнути до того, що у нас існують територіальні громади та правильно їх називати.

Термін “ОТГ”, тобто “об’єднана територіальна громада” вживався для того, щоб відділити об’єднані та не об’єднані територіальні громади, адже перші отримували преференції та кошти від держави. Ніде фактично цей термін не був закріплений.

25 жовтня 2020 року разом з місцевими виборами закінчився важливий етап реформи місцевого самоврядування. Громади всі стали об’єднаними відповідно до розпорядження Кабміну. Тому немає сенсу зараз вживати абревіатуру ОТГ.

Зараз доречно вживати в матеріалах та виступах – громада, територіальна громада, ТГ. Якщо ми говоримо про очільника якоїсь громади у більш офіційному стилі, то, наприклад Луцький міський голова, а не голова Луцької ОТГ. Хоча й можна сказати, очільник Луцької громади.

Якщо матеріали стосуються терміну до 25 жовтня минулого року, наприклад, фінансового аналізу за 9 місяців тощо, то термін ОТГ ще можна вживати.

Тому вживаємо терміни правильно.

0 Комментариев