Волинянку арештували за збір ягід

news

Жінка не послухали прикордонників Луцького загону і була піймана на території Білорусі.

 

Про це повідомляє Волинська газета.

 

Ще четвертого вересня прес-секретар Луцького прикордонного загону Олег Личковський попереджав мешканців районів, що межують із Білоруссю: починаючи з 5 вересня, щоб збирати ягоди в заказнику «Ольманські болота» сусідньої держави, треба в білоруських прикордонників отримати платний дозвіл, вартістю 7 базових одиниць (розмір 1 базової величини – приблизно 227 грн).

Однак жителі Полісся не врахували нововведень і лише за останній тиждень прикордонники Пінського загону затримали п’ятьох порушників із України. Четверо збирачів журавлини заплатили штраф розміром десять базових одиниць. А одній жінці не поталанило: вона опинилася у слідчому ізоляторі.

Як повідомили журналісти газети «Вечерний Брест», 51-річну українку разом із її на 30 років молодшою односельчанкою прикордонники помітили, коли вертольотом обстежували ввірену їм територію.

Після затримання було з’ясовано, що старша жінка торік уже попадалася на незаконному переміщенні міждержавної межі. Тоді її було депортовано із забороною протягом наступних трьох літ перетинати рубіж Республіки Білорусь. Однак українка не послухала, попалася вдруге. І за таке порушення білоруське законодавство вимагає вже не адміністративної (тобто штрафу), а кримінальної відповідальності: арешту терміном від шести місяців до трьох років.

Наразі волинянка перебуває у слідчому ізоляторі. Її подальшу долю вирішуватиме білоруське правосуддя.

0 Комментариев