Волинянам розповіли, як каратимуть тих, хто продасть свій голос на виборах

news

До забезпечення громадського порядку під час виборів планують залучити півтори тисячі правоохоронців, а також сімсот громадських активістів. Про це 6 жовтня розповіли під час прес-конференції в управлінні МВС України у Волинській області.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Начальник управління Петро Шпига передусім зазначив, що вся відповідальність за забезпечення громадського порядку покладається на правоохоронні органи. Однак із наявними ресурсами не зможуть покрити всі дільниці, розподіливши на них по два працівники міліції. Адже відбулися скорочення. Тому планують звернутися до керівників громадських організацій – Варти порядку, Самооборони, Автомайдану та інших – за допомогою, аби вони надали своїх представників. Заявки ті, своєю чергою, мають подати до 14 жовтня.

Заступник начальника УМВС Волині Анатолій Шумик розповів, що до охорони дільниць планують залучити півтори тисячі працівників міліції та сімсот громадських активістів.

Також він повідав, що на сьогодні зафіксовано дев’ять повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом. Матеріали стосовно них перебувають на розслідуванні.

За словами правоохоронця, вже працює інформаційна система, яка представляє собою мапу порушень виборчого законодавства адміністративного та кримінального характеру. Тож кожен громадянин може отримати достовірну інформацію щодо подій, які стосуються виборчого процесу.

Перший заступник начальника управління МВС України у Волинській області Анатолій Петрушин більше наголошував на відповідальності за порушення. Він розповів про зміни до статей Кримінального кодексу України, що стосуються виборчого процесу, згідно з якими збільшилися санкції покарання. Найцікавішою, на думку правоохоронця, є стаття 160, у якій йдеться про підкуп виборця або учасника референдуму. Так, відповідальність несе не лише учасник виборчого процесу, якого обирають, а й сам виборець за отримання вигоди, якщо проголосує або не проголосує за того чи іншого кандидата. Передбачається покарання у вигляді виправних робіт до трьох років або обмеження волі на такий же термін.

Ті, хто здійснюють підкуп виборців, можуть бути покарані обмеженням або позбавленням волі на термін до трьох років.

Власне, під неправомірною вигодою розуміються кошти чи інше майно, преваги, пільги, вартість яких перевищує 3 % мінімальної заробітної плати, що становить 36,5 гривні. Також вартість продукції, позначеної логотипами партій чи кандидатів, не повинна перевищувати 5 % мінімальної заробітної плати (60,9 гривні).

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев