Волинянам покажуть королівський документ 1646 року

news

26 листопада о 15.00 в актовій залі Волинського краєзнавчого музею відбудеться перша презентація відреставрованих музейних документів на пергаменті та папері. Реставраційні роботи проведені фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України (м.Київ)

Про це повідомляє Волинська правда.

Акція відбувається в рамках LVI Волинської  обласної наукової історико-краєзнавчої конференції  «Минуле і сучасне Волині і Полісся. Некрополі краю», – повідомляють у музеї.

Хронологія першої партії відреставрованих музейних рукописів вкладається в часовий простір XVII – XIX століть. Написані латинською, польською і турецькою мовами. Всі без виключення вони мають стосунок до життя світської і церковної громади Волинського краю, хоч географія їх створення значно ширша – Луцьк, Олика, Турійськ, Любомль, Манхейм (Німеччина), Варшава (Польща), Крим.

На виставці представлено 6 пергаментних документів і 1 на ганчір’яному папері. Найстарішим серед пергаментів є точно датований королівський привілей на торги і ярмарки для міщан волинського містечка Миляновичі (1646 р.). Наймолодший з пергаментних рукописів датується 1840 р.: майже суцільно знищений вогнем він після реставрації зазнав повної переатрибуції, оскільки тепер надається для прочитання.

Рідкісним набутком музею свого часу стали віднайдені в Старому Луцьку 3 великоформатні аркуші ошатного рукописного нотолінійного Градуалу – літургійної книги римського обряду із змінними піснеспівами меси. Після їх реставрації питання точної атрибуції цього Градуалу особливо актуалізуються, оскільки є дані про збереження переписаної в Луцьку у 1642 р. подібної півчої книги. До слова, в колекції Волинського краєзнавчого музею збереглись рідкісні зразки уніфікованих Міссалів – богослужбових книг римської меси, в яких  літургійні тексти і піснеспіви об’єднані. Вони також займуть своє місце у цьогочасній виставковій еспозиції.

Додамо, більшість із рукописів вперше експонуватимуться широкій аудиторії.

0 Комментариев