Волинський волонтер розповів про корупцію на митниці

news

Волонтер Родіон Шовкошитний серед активістів, які борються із незаконним перевезенням товарів на окуповані території Донбасу. Також він викриває корупційні схеми на лінії розмежування. Шовковитний розповів у «Фейсбуці» про тіньову сторону роботу блокпосту у Верхньоторецькому на Донеччині, де стоять прикордонники з оперивно-бойового підрозділу Луцького загону.

Про це повідомляє visnyk.lutsk.ua.

«На в’їзд і виїзд з Верхньоторецького утворилася черга. Метрів за 40 від «переїзду», на якому стоять луцькі прикордонники. Зупиняємося, запитуємо причину у людей. «Не пропустять, кажуть, поки комісія з Києва не поїде (комісія з Києва це, типу, ми – авт.). Всі – з окупованих міст: Антрацит, Макіївка, Донецьк… Переселенці. Додому їздили. Хто з довідками, хто без. Всі в обхід офіційних пунктів. Всі скаржаться на кілометрові черги на них. Всі забрати речі з «розбомблених будинків». Розумію. Так. Але чому з дружинами й маленькими дітьми? Чому не їхати туди самому?

На «переїзді» з таких беруть 200 гривень. Зазвичай. Але через кілька годин простою їм пропонували вже 400. Не пропускають луцькі – комісія ж.

Стоїмо, спостерігаємо. Підходить хлопець: «а чого мене не пропускають? Я ж місцевий, м’ясо тягаю тут постійно. Гроші справно плачу всім». В оборот його відразу, розпитуємо. Він тягне 1,5 тонни м’яса, платить на 9 блокпостах, починаючи з нациків на Очеретяному, потім 53, знову вони на «Бахмутці», луцькі прикордонники, 53, луцькі… Як правило, платить 500. На «переїзді» гривня – кілограм. З бензином і хабарами на поїздку йде близько 10000 гривень. Приблизно стільки ж і заробляє. Правда, цього разу під Донецьком його і двох азербайджанців «натягнув» місцевий УБОЗ. Віджали все, самі продали. Вади професії», – розповів Шовкошитний.

0 Комментариев