Волинські військовослужбовці отримали ордери на квартири

В обласному центрі Волині вшанували пам’ять про Героїв, які віддали життя і здоров’я за волю, незалежність і соборність земель нашої України. 14 жовтня провели урочистості, присвячені Дню захисника України та 73-й річниці створення Української повстанської армії.
Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.
Як підкреслили на початку урочистостей, відзначення Дня захисника України – нове і водночас давнє. Нове, бо юридично воно запроваджене лише минулого року указом Президента України. А давнє тому, що український народ має право відзначати День захисника на велике християнське і козацьке свято – у день Покрови Пресвятої Богородиці.
Це свято, а також спільне прагнення до волі та любов до рідної землі, об’єднує українців упродовж багатьох поколінь.
Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик привітав зі святом чоловіків, які захищали і нині захищають Україну. Він підкреслив, що 14 жовтня ніколи не було для українців буднем. «Для нас це свято і християнське, і національне. Воно символізує зв’язок поколінь, а у свідомості народу його значення злилось із поняттям честь і звитяга», – наголосив очільник області.
«Символічно, що день створення УПА – саме 14 жовтня. Відтепер це ще й державне свято. Це свято, яке об’єднало всіх, кому болить Україна, тих, хто під кулями боронить українське сьогодення, тих, хто ціною колосальних зусиль здобуває українське завтра і тих, хто не піддав сумніву українське майбутнє, яке не можливе поза європейською спільнотою», – наголосив Володимир Гунчик.
Він зауважив, що в часи, коли гинуть найкращі сини України, неправильно проводити гучні бенкети та помпезні святкування. Проте губернатор переконаний, що жодному випадку не потрібно піддаватися паралічу відчаю, адже це саме те, чого чекає ворог. «Ніколи український народ і Україна не будуть легкою здобиччю», – зауважив Гунчик. Він наголосив на тому, що війна триває не лише за територію. Отож, відзначення День захисника України 14 жотвня – це хороший тактичний хід і свідчення того, що українці мають чітку і непохитну позицію, власну історію та великих героїв. Гунчик підкреслив, що тепер ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої.
Усіх загиблих Героїв, які поклали своє життя на вівтар боротьби за кращу долю для своїх дітей, за вільне небо і за соборність України, вшанували хвилиною мовчання.
Губернатор Волині підкреслив, що волинська ціна війни нестерпно болить усій громаді, а біль від втрати найкращих синів України є непоправним та залишиться в пам’яті кожного.
Волинян, які загинули у війні на Сході країни, посмертно нагородили державними відзнаками. Нагороди отримали близькі та рідні Героїв, яких запросили на урочистість.
Також наголосили, що сьогоднішнє свято об’єднує різні покоління, кожне з яких має своїх героїв. Це свято пов’язане з розвитком війська та козацтва, національно-визвольним рухом та боротьбою нашого народу за суверенітет і цілісність земель у всі часи. Це свято і чоловіків, які воювали в Афганістані. Вони не боронили українських земель, але виконували свій громадянський обов’язок. Чимало з них відстоюють зараз мир на Сході країни, разом із тим – передають знання та вміння своїм побратимам, аби наблизити перемогу вже у своїй війні», – зауважив голова ОДА.
Він наголосив, що зараз можна бути певним у тому, що історія, яка твориться на наших очах, не буде переписана. Адже всі події на віки закарбовані золотими літерами в пам’яті кожного українця.
Обласний військовий комісар Роман Кулик разом із Володимиром Гунчиком за особисту мужність і героїзм нагородили військовиків медалями та відзнаками. Крім того, генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Ігор Чорнуха спільно з губернатором Волині вручили ордери на квартири декільком військовослужбовцям.