Волинь переймає досвід із децентралізації у сусідів. ФОТО

news

Наприкінці серпня волиняни побували на Львівщині у Грабовецькій сільські та Гніздичівській селищній ОТГ. Це був дводенний навчальний візит у межа програми «Маршрути успіху» організований Волинським РВ АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС», який реалізує Асоціація Міст України за підтримки USAID.

Першим власним досвідом ділилися голова Грабовецької сільської ОТГ Стрийського району Богдан Барабаш, який представив їхні напрацювання щодо плану розвитку і його стратегію, наголосивши, що «реформа децентралізації – платформа на якій буде збудована нормальна держава».

Зацікавило волинян створення у цій громаді баз даних об’єктів нерухомості, формування і наповнення бюджету, структура виконавчого комітету, реформування в соціальній сфері, освіті та медицині.

У селищній раді Гніздичева, що у Жидачівському районі гостей із Волині приймали перший заступник голови Гніздичівської селищної ОТГ Оксана Романів, одне із основних завдань якої написання проектів для залучення інвестицій та заступник селищного голови Ольга Баран, яка курує соціально-культурну сферу.

Зокрема, пані Романів зауважила, що зміна підходів до формування бюджету ОТГ – це реальні гроші на здійснення планів і покращення життя громади.

Основними надбаннями вони вважають проведення власним коштом виборів старост, залучення двох серйозних інвесторів, капітальний ремонт вуличного освітлення у трьох селах, відновлення діяльності комунгосподарства, купівлю трактора, відкриття «Центр соціальних послуг громади», «Центру Методичного супроводу та інноваційної діяльності вчителів ЗНЗ громади», музичної школи, впровадження енергозберігаючих проектів, створення двох комунальних закладів культури – «Бібліотеки – інформаційного центру інтелектуального та творчого розвитку» та «Центру культури і дозвілля», добудова опорної школи, отримання ліцензії для амбулаторії та інше.

“Вибір громад для семінару не випадковий. Ми хотіли ознайомити наших самоврядців із кращими практиками формування ОТГ на базі сільської та селищної рад і показати різницю між ними. Особливо це цікаво громадам, які розташовані поряд із селищами і міст, щоб краще зрозуміти в якому напрямку рухатись, як розвиватися”, – наголосив в.о. директора Волинського регіонального відділення Асоціації Богдан Самойленко.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев