Військовий облік для українців закордоном: куди потрібно звернутися чоловікам

news

30 грудня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.  Згідно нової ухвали передбачається, що закордонні дипломатичні установи, тобто консульства, вестимуть військовий облік серед українців, які живуть за межами України, й перебувають на консульському обліку.

Мета такого нововведення – покращення контролю громадян, які знаходяться за кордоном.

Варто зазначити, що закордонні дипломатичні установи України інформуватимуть таких громадян про початок призову чи мобілізації в Україні та сприятимуть їх поверненню під час мобілізації, у воєнний час та особливий період. Але про примусове повернення в Україну поки не йдеться.

Хто повинен ставати на облік?

Якщо ж ви плануєте перебувати за кордоном не більше 3 місяців, ставати на облік не потрібно.

Ставати на військовий облік повинні ті, хто досягнув 16 років, у рік досягнення 17-річчя, й до 27 років. Стосовно жінок, то обов‘язковим є перебування на військовому обліку тих, хто має медичну або ж фармацевтичну освіту. Інші ж можуть ставати на нього за власним бажанням. Щоб полегшити цей процес Мінцифра повідомляє, що подавати відомості про себе для військкомату можна буде через застосунок “Дія”. Наразі процедуру ще не запустили, порядок та механізм мають затвердити у Міноборони України.

Важливо, що відтепер працевлаштовувати українців за кордоном, чи приймати на навчанням зможуть лише за наявності підтвердження, що ті стоять на військовому обліку. А всі центри зайнятості повинні доносити інформацію про безробітних військовозобов’язаних.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев