Вчені дозволили жінкам пити каву під час вагітності

news

Згідно з дослідженням, опублікованим в American Journal of Epidemiology, вагітні жінки можуть пити і їсти продукти, що містять помірну кількість кофеїну, і не боятися за розвиток інтелекту своєї дитини.

Співробітники дослідницького центру дитячої лікарні під назвою Nationwide (Коламбус, штат Огайо) проаналізували присутність маркерів кофеїну в крові вагітних жінок, що брали участь у перинатальному проєкті в 1959-1974 роках, коли про можливий ризик від споживання кави ніхто не замислювався.

Вчені шукали зв’язок між кількістю параксантину — речовини, яка сприяє розщепленню жирової тканини та виробленню енергії, — в різні періоди вагітності та поведінки і інтелектуальним рівнем розвитку дитини у віці 4 і 7 років. У результаті ніякого зв’язку між споживанням матір’ю кофеїну і розумовим розвитком дитини виявлено не було.

Раніше вже проводилися дослідження, спрямовані на пошук зв’язку між дитячим ожирінням і прийомом кофеїновмісних продуктів їх матерями. З дітей, які брали участь у дослідженні, близько 11% чотирирічних дітей і 7% семирічних, які страждали від ожиріння. Проте ніякої залежності між їхньою хворобою і споживанням кофеїну матір’ю не було виявлено.

Також американські медики дійшли висновку, що дві-три чашки кави на день знижують ризик смерті від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу, нервових хвороб і суїциду.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев