Вагітність – не перешкода: українцям хочуть дозволити розлучатися навіть в період очікування дитини

news

Верховна Рада  в першому читанні підтримала законопроект №5492, який дозволяє парі розлучатися під час вагітності дружини та першого року життя дитини, та ухвалила за основу зміни до Сімейного кодексу.

Рішення підтримали 232 народних депутати.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк в Telegram.

Як вказано у пояснювальній записці, законопроект має усунути перешкоди у реалізації права на шлюб та права на його розірвання. Окрім цього він спрямований на попередження та захист осіб, які страждають від домашнього насильства.

Один депутат від слуг сказав, що не буде його підтримувати, бо нам треба дбати про жінку і про дитину, а подібні ініціативи — скеровані проти сім’ї. Дуже дивно чути, що примус бути у стосунках — когось від когось захищає. Держава не може примусити кохати. Так само, як не може заборонити,

– зазначила народна депутатка Інна Совсун, яка є співавторкою законопроєкту, на своїй фейсбук-сторінці.

До цього часу в Україні не можна було розлучатись в період вагітності дружини та протягом одного року від народження. Метою норми було збереження сім’ї, так як вважалося, що народження дитини може вплинути позитивно на відносини між її батьками.

Однак діяв рядвиключень, при яких розлучення все ж таки надавалось подружжю:

  • якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою;
  • якщо батьківство щодо дитини визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини;
  • коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев