В Україну постачають вугілля із ПАР

news

Третій корабель з вугіллям прибув із ПАР в Україну. Повідомляє Корреспондент.net.

У суботу ввечері в порт Південний Одеської області зайшов суховантаж Bulk China зі 168 тисячами тонн антрациту з ПАР, повідомила прес-служба Міненерговугілля.

Після розвантаження вугілля скерують залізницею на державну Трипільську ТЕС.

“Це вже третій корабель, який прибуває в Україну в рамках контрактів, підготовлених за дорученням Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з диверсифікації поставок антрациту… Контроль якості здійснює міжнародна компанія SGS, яка вже відібрала проби в порту”, – йдеться в повідомленні.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що ціна на вугілля становить $57/тонну, передає Інтерфакс-Україна.

Він додав, що чинний контракт на закупівлю вугілля з ПАР дозволяє збільшувати обсяг закупівлі до будь-якого рівня. Цей рівень обмежений тільки наявністю коштів і пропускною спроможністю портової інфраструктури.

Наступний вантаж вугілля антрациту надійде 12 грудня. Ще два судна прибудуть в Україну в січні.

Нагадаємо, у ДНР з 25 листопада припинили поставки вугілля Україні. Припинення поставок вугілля на підконтрольні Києву території з ДНР триватиме щонайменше два тижні.

У вересні минулого року уряд України уклав договір з ПАР на поставку близько мільйона тонн вугілля.

У свою чергу президент України Петро Порошенко поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з ПАР в Україну. Після цього тодішній глава Міненерговугілля Юрій Продан був викликаний на допит в Генпрокуратуру з питання вугільних закупівель.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев