В Україні затвердили нові правила взяття на військовий облік

news

Кабінет Міністрів України ухвалив новий Порядок ведення військового обліку, за яким на облік мають стати усі військовозобовʼязані українці.

Згідно з документом, взяття на облік стане обов’язковою умовою для працевлаштування та вступу на навчання, а також під час перебування за кордоном. Держкомпанії та приватні підприємства мають вести облік військовозобовʼязаних працівників та подавати інформацію до центрів комплектування. А центри зайнятості та консульства – про безробітних та тих, хто перебуває за кордоном понад три місяці, відповідно.

Відповідно до ухваленої постанови, громадяни України мають перебувати на обліку за місцем проживання, за місцем навчання або роботи, за місцем консульського обліку – у разі перебування за кордоном понад 3 місяці.

На військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Ще одна новація – облік буде вестися в повністю електронному форматі в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Військовозобовʼязані зможуть передавати дані до реєстру через застосунок «Дія». У застосунку має зʼявитися електронний військовий квиток.

На впровадження нового порядку держорганам та міністерствам дається шість місяців. До цього часу має зʼявитися й нова опція в «Дія», каже співрозмовник в ОП на правах анонімності.

Зокрема, військовий облік поділяється на:

  • персонально-якісний – облік за зареєстрованим місцем проживання. Проводиться Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки;
  • персонально-первинний – облік даних за фактичним місцем проживання. Такий облік проводять виконавчі органи сільських, селищних, міських рад за відсутності у населеному пункті ТЦК та СП;
  • персональний – облік за місцем роботи, служби чи навчання. Проводять уповноважені працівники організацій, підприємств, навчальних закладів.

У період мобілізації та воєнного стану:

  • загальний військовий облік – для всіх військовозобов’язаних та резервістів;
  • спеціальний військовий облік – для громадян, які мають броню від підприємства, організації, державних органів.

Чому Кабмін вирішив змінити правила бронювання

Питання впорядкування військового обліку у владі обговорюють із перших місяців війни, кажуть два співрозмовники в Офісі президента (ОП), які попросили не згадувати їхні прізвища в цій статті. «Система не працювала належним чином, був чіткий сигнал від військового керівництва, що це потрібно змінювати», – каже співрозмовник в ОП. «Наприкінці минулого року це питання вже «наболіло», тому вирішили не тягнути та символічно запустити на початку року».

Зараз облік ведеться хаотично, немає координації між центрами комплектування, більшість особових справ військовозобовʼязаних зберігаються в паперовому вигляді, а частину документів, які були у військкоматах на тимчасово окупованих територіях, взагалі знищено, пояснює консультант ОП на правах анонімності. «Держава не розуміє, яка точна кількість військовозобовʼязаних у країні, з якими спеціальностями та який реальний резерв можна зібрати», – каже він.

0 Комментариев