В Україні стартує проєкт від Мінцифри IT Generation для навчання ІТ-спеціальностей

news

Міністерство цифрової трансформації запускає новий проєкт IT Generation.  Завдяки ньоому українці зможуть безоплатно отримати професію у сфері IT.

Незабаром ми зможемо безоплатно навчити 1000 українців IT-спеціальностей. А через деякий час — ще 2000. Проте кінцева мета — допомогти десяткам тисяч українців увійти до IT,

– повідомив Михайло Федоров.

IT Generation – це спільний проект Мінцифри з блокчейн-екосистемою Binance та Львівським ІТ Кластером, який реалізується за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та Проєкту ПРООН «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні».

Основна мета IT Generation — допомогти талановитим українцям знайти себе в одній з найперспективніших сфер, продовжити працювати та розвивати українську економіку заради перемоги та успішного майбутнього нашої держави.

Ми розуміємо, що освіта та можливість опанувати нову професію в нинішніх умовах надзвичайно важлива. Сьогодні ми запускаємо пілотний проєкт IT Generation. Він ляже в основу масштабного національного проєкту, який запуститься найближчим часом і дасть можливість 60 тисячам українців здобути безоплатну та якісну ІТ-освіту. Так ми зможемо вирішити кадрову проблему в IT, що дозволить галузі  розвиватися швидше. Разом з тим ІT Generation дасть можливість людям, що втратили роботу через війну, знайти себе в новій перспективній галузі,

—  зазначає Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України.

Навчання за програмою триватиме від 2 до 6 місяців. У проєкті зможуть взяти участь  громадяни України віком від 21 до 60 років, які не здобувають формальну освіту та не мають кваліфікації й досвіду роботи в ІТ.  Рекомендований рівень володіння англійською мовою — В1 (середній).

Прийом заявок від шкіл розпочнеться у липні. А вже в серпні — від  студентів.

Учасники програми зможуть вивчати:

Blockchain Development, FrontEnd, QA, JavaScript, Python, Java, а також нетехнічні програми: Project\Product Management, UX/UI design, Digital Marketing, Business Analysis, HR.

Важливим є те, що не держава буде навчати IT, а компанії, які цим професійно займаються.

Хто зможе навчати?

  • Юридична особа, зареєстрована відповідно до законодавства України
  • Має відповідний КВЕД (85.59) та/або ліцензію на освітню діяльність
  • Має професійний та успішний досвід навчання студентів не менше 2 років
  • Має сайт українською та/або англійською мовою
  • Зможе провести відбір студентів у вигляді тестування та співбесіди
  • Відсутні антикритерії (резиденти рф/юридичні особи, бенефіціари яких є резидентами рф, негативна ділова репутація на ринку освітніх послуг)

Які документи потрібні, щоб стати школою-партнером?

Для участі у проєкті школі необхідно буде вказати:

  • назву компанії
  • код ЄДРПОУ
  • розказати про свою професійну діяльність та успішний досвід навчання студентів
  • контактні дані
  • після зворотнього зв’язку надати перелік поданих навчальних програм із детальним описом

Як компенсуються витрати на навчання студента?

50% школа отримає перед початком навчального курсу, а решту 50% – після завершення курсу та до видачі студенту сертифіката/диплома.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев