В Україні почали перевіряти списки переселенців: хто залишиться без виплат і чому?

news

Влада України розпочала перевіряти списики внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Після перевірок переселенці, які не знялися з реєстрації, але вже повернулися додому, втратять виплати.

Про це розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович, пише Obozrevatel.

Як пояснила Жолнович, що як тільки людина повертається на своє місце проживання, вона має втрачати статус переселенця, а відповідно і виплати для ВПО.

Під час перевірки кожному переселенцю надійде повідомлення із проханням з’явитися в управлінні соцзахисту та підтвердити місце свого перебування. Якщо людина не з’являється протягом 10 днів, виплати припиняються.

Якщо переселенець не зміг відвідати управління соцзахисту у вказаний термін через недовгий від’їзд, наприклад, у відрядження, виплату все одно відберуть. Однак її відновлять, щойно ВПО повернеться і подасть заяву.

Водночас якщо людина вже повернулася додому, але їй досі потрібна допомога від держави, також потрібно подавати нову заяву. Виплати здійснюватимуться вже за іншими програмами підтримки.

Якщо людина повернулася, і в неї немає роботи, є інші проблеми, які вона не може вирішити і потребує додаткової підтримки, то в нас є програми: для малозабезпечених, багатодітних, ті ж субсидії. Ми можемо також допомагати, вирішуючи конкретну проблему, яка виникає у місці постійного проживання,

– розповіла міністерка.

Допомогу отримують лише ті переселенці, які виїхали з окупованих територій чи місць, де йдуть бойові дії. Згідно з постановою №457, до травня гроші могли отримати всі переселенці, а після травня – лише ці дві групи.

Гроші одержують:

  • особи старші за 18 років – по 2000 грн;
  • діти та особи з інвалідністю – по 3000 грн.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев