Українців чекають мороз, сніг та арктичне повітря

news

Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцентру, розповів, коли в Україну прийде справжня зима: з снігом, мороз та арктичним повітрям.

За його словами, зиму українцям принесе Святий Миколай.

Вже 19 грудня, у неділю, прогнозуємо ультраполярне вторгнення арктичного повітря. Температура впродовж доби 0-5 морозу. Зима!

– пише синоптик у Facebook.

Поки ж нас чекає доволі теплий “найтемніший” (через зменшення світлового дня) тиждень року. Поки що температура на 1-2 градуси вища за норму, проте атмосфера вже почала перебудовуватися на зимовий режим погоди, створюючи ідеальні умови для ожеледних явищ.

Так, у середу, 15 грудня посилиться вплив антициклону із заходу, погода стабілізується, інколи виглядатиме сонце. Із північними вітрами до нашого регіону почне надходити більш холодне повітря з північних широт.

16-17 грудня погоду формуватиме північно-атлантичний циклон, який проявить себе посиленим вітром до небезпечних 15-20 м/с та опадами переважно у вигляді мокрого снігу. Температура впродовж доби -3… +2 градуси.

А в неділю, 19 грудня вторгнеться похолодання, температура протягом доби 0… -5 градусів.

За довгостроковим прогнозом, у період 22-25 грудня температура вночі -10… -12 морозу, вдень -3… -8 градуси.

Також подібніпрогнози робилять і синоптики Gismeteo. За їхніми даними зниження температури до -1… -6 вдень і -3… -9 вночі слід чекати у другій декаді грудня, тобто з 20-х чисел. На півдні, звичайно, температура буде вище.

Опадів буде чимало – сніг очікується майже щодня.

А ось на цьому тижні, до 19 грудня, температура буде поки що вище нуля вдень і трохи нижче – вночі. Буде в основному похмуро, опади у вигляді дощу і мокрого снігу (в залежності від температури).

0 Комментариев