Україна та Росія провели обмін полоненими: додому повернулися 182 українці
11 квітня Україна та Росія здійснили масштабний обмін полоненими. У результаті вдалося повернути 175 військових та 7 цивільних, які перебували в російському полоні.
Серед звільнених — військові з різних напрямків фронту
Про обмін повідомили Президент України Володимир Зеленський та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Серед звільнених — військовослужбовці Збройних сил України, нацгвардійці та прикордонники. Вони виконували бойові завдання на різних напрямках, зокрема у Маріуполі, на ЧАЕС, а також на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. Частина з них перебувала в полоні ще з 2022 року.
За даними Координаційного штабу, серед звільнених є поранені військові. Також вдалося повернути 25 офіцерів, яких раніше російська сторона відмовлялася обмінювати.
- 175 військовослужбовців;
- 7 цивільних осіб;
- 25 офіцерів серед звільнених;
- вік звільнених — від 22 до 63 років.
Усі семеро цивільних, за інформацією штабу, перебували в полоні з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.
«Повернути всіх із російського полону для нас принципово. Дякую кожному у світі, хто допомагає нам у цьому», — зазначив Президент України.
Для українських родин, зокрема і на Волині, такі обміни мають особливе значення, адже серед полонених залишаються військові з різних регіонів країни. Повернення кожного з них є важливим кроком у процесі звільнення всіх громадян України.
Автор статті: Сергій Шагоферов
