У Володимирі-Волинському просять створити ринок за європейськими стандартами

news

Жителі Володимира-Волинського хочуть мати новий ринок. Про це написав житель міста Леонід Темпко у Місто Вечірнє.

“Протягом останніх 8-10 років на продовольчому ринку Володимира-Волинського спостерігається неприваблива картина. Люди, які привезли на продаж свій товар, не мають де розміститися, а тому стоять на тротуарі, заважаючи перехожим, навіть іноді виходять на проїзну частину вулиці. І це попри оголошення при вході на ринок, згідно з яким торгівля з боку дороги підлягає штрафу 350 гривень. Оскільки оголошення відкрито ігнорується, напрошується висновок, що дирекція ринку хоче показати людям нібито вона працює. А між тим ситуація на базарі швидше нагадує далеко не цивілізовані радянські «толкучки», а в літній період, коли дозрівають фрукти та овочі, затим ягоди і гриби, ринок взагалі перетворюється на такий собі «сумбур», де більше штовхають один одного, ніж купують”, – йдеться у повідомленні.
“Не краще виглядає і приміщення, де торгують м’ясом. Тут, як кажуть в народі, все «схвачене», і простому сільському дядечкові, який виростив та привіз на продаж свинину, просто немає місця. В пошуках місць для торгівлі наші люди везуть товари в Ковель, Нововолинськ, Червоноград. А ще років 6-8 тому влада обіцяла українцям, що на ринках для сільськогосподарських виробників будуть відведені окремі місця, організовуватимуться кооперативи тощо”, – продовжує Леонід Темпко.
“Мешканці нашого міста звикли до того, що місцева влада вже декілька років поспіль проводить на центральній площі міста ярмарки. Та площа – це не місце для такого заходу. Вона не пристосована для цього. Люди, які торгують м’ясними виробами, змушені везти сюди терези, столи, лавки, інструменти (сокири, ножі), пеньки для рубання м’яса. А ще ж потрібно, щоб і погода посприяла ярмарку, щоб зверху не лило, не замочувало товар, бо ж укриття, звісно, не передбачене. Є ще один момент, який шляхетній людині неодмінно кинеться у вічі. Поряд з ярмарковим гармидером – урочиста тиша біля обеліска Слави, біля портретів загиблих героїв АТО. Погодьтесь, що це аж ніяк суміщати не можна”, – йдеться у повідомленні.
“То чи не час у Володимирі-Волинському створити новий ринок, модернізований, за європейськими стандартами, забезпечений водопостачанням, санітарними і протипожежними засобами? Звичайно, для цього необхідна територія, яка б не була віддаленою і від центру міста, і від транспортних вузлів. Така територія у місті є. Маю на увазі ділянку землі між будинками №39-41 на проспекті Шевченка та приміщенням РЕС. Територія ця болотиста, для зведення будинків не придатна, а для створення ринку якраз підходяща. Поряд – метрів 250-300 – залізничний вокзал. Це дає чудову можливість відвідати наш ринок людям з інших районів, навіть областей та із сусідніх Білорусі й Польщі, і тим самим сприятиме урізноманітненню асортименту товарів”, – пропонує житель Володимира-Волинського.
“Уваги заслуговує і територія на протилежному боці проспекту між будинками №48-54, де ростуть гарні берізки. Там також болота, густо порослі очеретами, але, провівши відповідні роботи, можна зробити стоянку для транспорту, а з часом і автостанцію й таким чином розвантажити центр міста. Навпроти стоянки принагідно зробити в’їзд на ринок.
За останні роки наше місто наче застигло у своєму розвитку. Не працюють підприємства, які колись були гордістю Володимира. Ледве тримаються на плаву приватні підприємці. Людям важко знайти роботу. В порівнянні з містами-сусідами, у нас найвищі ціни на продовольчі товари, а це тому, що на ринку одні й ті ж самі продавці, здорової конкуренції між якими практично не спостерігається. При освоєнні додаткових торгівельних площ ціни б точно почали знижуватися. Крім того, зі створенням нового ринку у місті з’являться нові робочі місця. Міська казна постійно поповнюватиметься завдяки ринковим зборам. Прошу всіх жителів міста, кому не байдужа ця проблема, висловити свою думку”, – написав Леонід Темпко.

0 Комментариев