У волинських нардепів-прогульщиків заберуть мандати?

news

Президент України Петро Порошенко доручив Конституційній комісії розглянути питання дострокового позбавлення мандата народних депутатів України за прогули засідань Верховної Ради без поважних причин. Про це йдеться у відповіді Глави держави на відповідну електронну петицію № 22/000248-еп.

Про це повідомляє Волинська правда.

«Враховуючи основні завдання цього спеціального допоміжного органу, я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України В. Гройсмана з проханням на засіданні робочої групи Конституційної Комісії з питань організації державної влади і децентралізації розглянути питання про внесення зміни до статті 81 Конституції України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі його відсутності без поважних причин на трьох пленарних засіданнях Верховної Ради України протягом однієї чергової сесії», – йдеться у відповіді.
Петро Порошенко підкреслив, що прогули засідань Ради є властивими для українського парламентаризму. При цьому Президент звернув увагу на той факт, що встановлення відповідальності народних представників за пропуск без поважних причин засідань парламенту є досить поширеним явищем в демократичних державах світу, зокрема, США, Великобританії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії.
«Волинська правда» нагадує, що наразі в числі найвідчайдушніших «прогульників» нема нардепів із Волині. Але, зважаючи на динаміку політичних процесів, така ймовірність цілком реальна. У тому числі – коли нардеп, боячись за своє життя, змушений буде переховуватися впродовж однієї чи більше сесій за рубежем.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев