У Тихому океані врятували американок після п’яти місяців дрейфу на яхті

Корабель ВМС США врятував двох американок, які дрейфували на яхті в Тихому океані близько п’яти місяців.
Про це повідомляє “Hromadske.ua” з посиланням на “The Seattle Times”.
Мешканки Гаваїв Дженіфер Аппель і Таша Фуіаба та їхні собаки на початку травня вирушили з Гонолулу на острів Таїті. Наприкінці травня в їхній яхти вийшов з ладу двигун, однак жінки вирішили продовжити шлях на Таїті під вітрилами. Пізніше у них зламалася щогла.
Сигнал лиха вони спробували подати лише через два місяці після виходу з Гонолулу. Однак в тій точці Тихого океану, де вони перебували в той момент, не було суден, які б отримали сигнал лиха.
За словами жінок, вижити кілька місяців в океані вони змогли завдяки опріснювачу води (в якийсь момент він вийшов з ладу, але його вдалося полагодити) і річного запасу продовольства, який складався в основному з макаронів, круп і печива.
Виявити яхту Аппель і Фуіаб вдалося лише 24 жовтня, коли її помітило тайванське риболовецьке судно. Рибалки передали інформацію про яхту береговим службам, а ті зв’язалися з ВМС США. 25 жовтня до яхти підійшов американський десантний корабель «Ешленд», який забрав американок.
Мати Аппель заявила, що всі п’ять місяців, поки у неї не було ніякого зв’язку з дочкою, вона не втрачала надію на вдалий результат.
«Я весь час сподівалася, я знала вона здатна і допитлива, що може полагодити те, що зламалося, а не сидіти і чекати», — сказала Аппель-старша.
Автор статті: Iryna Hupalo