У сусідній області судилися два телеканали через популярну передачу

news

У сусідній з Волинською області – Рівненській – два місцеві канали судилися через порушення авторського права. Цей випадок уже набув розголосу і на всеукраїнському рівні – судовою справою зацікавився галузевий сайт “Телекритика”

 

Про це повідомляє «Рівне 1».

 

Судова справа між двома рівненськими телеканалами – “Рівне 1” та “Сфера-ТВ” – розглядалася стосовно порушення авторського права на візуальне позначення програми «Чоловічі розваги».

Відомо, що автор програми «Чоловічі розваги» Олег Поліщук прийшов у 2006 році на телеканал «Рівне 1» з ідеєю створити програму про рибалку і мисливство, а у 2013 році почав співпрацю з іншим регіональним каналом «Сфера-ТВ», в ефірі якого відтоді й почала виходити програма з такою ж назвою, концепцією, ідентичним графічним та музичним оформленням. «Рівне 1» вирішив подати до суду на конкурентів.

З матеріалів справи стало відомо, що Олег Поліщук володіє зареєстрованим 8 січня 2014 року авторським правом на графічне зображення логотипу «Чоловічі розваги», а ТРК «Рівне 1» – зареєстрованим 7 липня 2014 року авторським правом на службовий твір – твір образотворчого мистецтва позначення «Чоловічі розваги» (створений художником-постановником Андрієм Дейнегою), а також зареєстрованим 11 березня 2014 року свідоцтвом на знак для товарів і послуг на зображення знака «Чоловічі розваги». Суд дійшов висновку, що ТРК «Сфера-ТВ» порушила авторські права ТРК «Рівне 1».

Тож телеканал «Рівне 1» виграв суд у телеканалу-конкурента «Сфера-ТВ». За рішенням суду, яке вже вступило в силу, ТРК «Сфера-ТВ» мала припинити використання візуальної позначки «Чоловічі розваги» та сплатити ТРК «Рівне 1» 1 тис. 218 грн компенсації.

Директор ТРК «Рівне 1» Віктор Данилов розповів, що його компанія зверталася до керівництва телеканалу «Сфера-ТВ» щодо досудового вирішення проблеми, пропонувала укласти мирову угоду під час процесу, але не отримала згоди.

«У медіабізнесі я вже 25 років, проте це перший випадок, коли ми змушені звертатися до суду з позовом на колег задля захисту своїх інтересів… – зауважив пан Данилов. – Останні маркетологічні дослідження нашої телевізійної аудиторії показали, що глядач усе частіше перестає орієнтуватися, який саме канал дивиться, не запам’ятовує, хто є виробником продукту, що сподобався. Через плагіат та крадіжки ми були змушені практично згорнути телевиробництво кількох проектів, нести постійні втрати у взаємостосунках з нашими рекламодавцями. Тож цим рішенням Феміди ми хочемо привернути увагу до подібних випадків у сфері телебачення і закликати колег до дотримання законів та негласних правил гри, доброчесної конкуренції та взаємоповаги».

Віктор Данилов закликав колег з інших областей, які транслюють програму «Чоловічі розваги», звернутися до правовласника – ТРК «Рівне 1».

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев