У Сімферополі черги по хліб, гроші та для підзарядки телефонів

news

Повідомляє gazeta.ua

 У нас в доме нету отопления, грелись электрическими батареями. Ночью проснулась от того, что что-то треснуло и они погасли, розповідає жителька Сімферополя 25-річна Катерина Дорошенко.

 Одразу було відчуття тривоги, додає. Дивлюся у вікно скрізь темінь. Вже пізно, на душі недобре. Ввімкнула ноутбук. Люди пишуть, що нема світла в Ялті, Сімферополі, Феодосії. Думали, що то, напевно, відключили в Україні. Ніч не спала. Близько сьомої ранку ранку світло з’явилося, але напруга дуже низька. Чайник не тягнув, обігрівачі не вмикалися. Із донькою вийшли у двір, там люди масово збираються. Обговорюють нічне вимкнення.

Із неділі на півострові не працюють супермаркети. Хліб везуть із Росії та кількох приватних пекарень, що випікають на бензинових генераторах. У руки дають хлібину. По неї стоять у черзі 45 год.

 Люди масово кинулися до церков. Там ще є свічки. Набирали пачками по 100 і 200. Торговки зразу давали без обмежень, але за годину стали давати не більш як 10 у руки, каже Дорошенко. В магазинах побутової техніки розбирають бензинові генератори. Ціни на них зросли.

Світло подають із перебоями. Воду дві години на день. Крим запитують від наших сонячних електростанцій. Розуміють, що світла немає на всіх. Перемикають, щоб дати хоч потрошки, пояснює. Не працюють школи, дитсадки. В лікарнях закрили половину відділень. До декрету працювала санітаркою у травматології. Колеги виписали всіх пацієнтів, хто міг підвестися. Неходячих із легкими травмами теж просили доставити додому.

Це ще нам повезло. В Бахчисарайському й Совєцкому районах світло не вмикали кілька діб. Продуктів не підвозять. Люди організовуються, їдуть на Феодосію, Євпаторію, щоб купити поїсти. В багатьох є генератори після літнього вимкнення світла, але їх нічим заправити. Працюючих заправок на весь Сімферополь близько десяти. Черги по 300500 людей. Літр бензину не продають. Можна взяти щонайменше 2530.

Через перебої з поданням електроенергії понеділок у Криму зробили вихідним днем.

“Без телевизора он умрет”

Українці в соцмережах активно обговорюють проблему.

Руслан Пасічник:

“Крымчане, рекомендую возить электричество ведрами через Керчинский пролив”.

Татарин:

“Без света Крым проживет неделю, а без духовной пищи, без телевизора Крым умрет”.

Сергій Гвоздєв:

“В Крымнаше за половину суток уже полный армагедонец. Кто хотел увидеть, как оно будет, когда отключат полуостров с материка тот уже увидел. Кто говорил “это ничего не даст”, мягко говоря, преувеличивал резервы РФ и Крымнаша. Тралики стоят по всей трассе на ЮБК. 1600 тыс. человек без света. По радио тем временем бодро сообщают, что все зашибись “жизненно важные” объекты, как Исполком, горсоветы и администрации, работают.

Свет в квартирах не только веерно выключают скорее, веерно включают. Школы думают закрыть. Отопление квартир выключено. Бензин моментально исчез с заправок изъяли на генераторы, якобы. Магазины позакрывались в базарный день, а в тех немногих лавках работающих продукты на шару резко подскочили. Мобильная связь глючит и падает. И все это еще не прошло и суток”.

Юлія Нестеряк:

“Вимкнене світло в Криму несе у собі позитив не працюють телевізори))) Процес безперервного зомбування перерваний))) Гляди, й прозріють у ­темряві ті, хто голосував за відокремлення півострова від України”.

Ольга Духніч (виїхала з Криму до Києва позаторік):

“Подрыв ЛЭП это запрос на стратегию по Крыму к государству. У государства ее нет. Более того, оно скорее, согласно замолчать преступление (а подрыв столбов ЛЭП это, ребята, преступление), потому что общество это преступление нормализует и “толерует”, в отсутствие той же стратегии”.

0 Комментариев