У Луцьку вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар

У суботу, 18 травня, на Замковій площі Луцька відбулося вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Захід приурочений до Дня боротьби за права кримських татар, який щорічно відзначають в Україні.
Біля пам’ятного знаку “Жертвам політичних репресій” представники місцевої влади поклали квіти та схилили голови у хвилині мовчання на знак скорботи за невинно загиблими. Участь у заході взяли заступниця міського голови Ірина Чебелюк та заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт.
Історична довідка:
18 травня 1944 року радянський режим розпочав насильницьку депортацію кримськотатарського народу з території Криму. Перші ешелони вивозили людей у нічний час. Протягом кількох тижнів десятки тисяч родин були насильно виселені до Узбекистану, Казахстану, на Урал та в інші регіони СРСР.
За офіційними даними, депортації зазнали понад 183 тисячі осіб, а за оцінками самих кримських татар — понад 228 тисяч. Протягом лише першого року депортації померли близько 110 тисяч людей через хвороби, голод та важкі умови життя.
Сьогоднішнє вшанування в Луцьку — це не лише пам’ять про трагічне минуле, а й знак солідарності з народом, який продовжує боротися за свої права та повернення на батьківщину.
Джерело: https://www.lutskrada.gov.ua/
Автор статті: Сергій Шагоферов