У Луцьку руйнують історичні пам’ятки

news

Лучани, власники будівель у Державному історико-культурному заповіднику «Старе місто», не вживають необхідних заходів для підтримання їх у належному стані, тому багато будинків руйнуються і мають непривабливий вигляд.

Про це повідомляє “Вголос“.

Окрім того, забудовники, які отримали там в оренду земельні ділянки, не дотримуються вимог режиму забудови в заповіднику і передбачених Генеральним планом та проектами забудови містобудівних умов та обмежень.

Тимчасова контрольна комісія міської ради щодо сприяння розвитку Державного історико-культурного заповідника наголошує, що ще одна болюча проблема міста – Центральний ринок поряд із Луцьким замком, який розрісся до таких масштабів, що становить не лише санітарно-гігієнічну, а й цивілізаційну загрозу.

Комісія вважає, що всі вказані фактори істотно знижують культурну, туристичну та інвестиційну привабливість Старого міста і гальмують будь-яку перспективу його розвитку. У зв’язку з цим Луцька міськрада затвердила Програму заходів з реалізації Генерального плану розвитку Державного історико-культурного заповідника «Старе місто».

«Проблема Центрального ринку – давня, чи вирішить її Програма заходів розвитку заповідника, мені складно сказати, бо це величезний обсяг роботи. Потрібно боротися за Старе місто, треба його відновлювати, а не відстоювати інтереси забудовників, які сплюндрували бачення багатьох історичних пам’яток», – додав депутат Павло Данильчук.

0 Комментариев