У Луцьку розповіли правду про кандидатів у депутати

news

У Луцьку виборче законодавство порушують як кандидати у депутати, так і медіа, які висвітлюють їхню діяльність. Про це йшлося сьогодні, 22 жовтня, під час прес-конференції «Справжні обличчя волинських кандидатів».

Журналістка-розслідувачка Мая Голуб розповіла про те, що кандидати не поспішають відкриватися перед виборцями. «Я зайшла на сайт ЦВК і мені стало цікаво знати більше про кандидатів і розповісти про це іншим».

У рамках проекту журналістка вже опублікувала серію матеріалів на передвиборчу тематику, у яких розповіла про задекларовані і незадекларовані доходи кандидатів, а також про те, як волинські ЗМІ пишуть приховану рекламу для політсил та їх представників.

Подивитись оригінал фото

Проте журналістка висловила підозру, що далеко не всі декларації можна вважати правдивими.

Національна агенція з питань протидії корупції планує створити електронний портал, на якому розмістять усі декларації чиновників для того, щоб кожен охочий міг перевірити політика на добросовісність.

За подання неправдивої інформації декларанта можуть позбавити волі терміном на 2 роки. «За брехню кандидати все-таки будуть карати, навіть якщо не зараз, то у майбутньому», – переконує активістка.

Порушують законодавство не лише політики,  а й медіа. У волинських ЗМІ збільшилась кількість політичної “джинси” – прихованої реклами, яка виглядає, як журналістський матеріал.

«Медіа мають вплив на суспільство, політики це знають і вдало цим користуються», – розповіла Мая Голуб.

Інститут масової інформації оприлюднив 5 ознак, за якими можна визначити політичну джинсу.

джинса___

Окрім відверто схвальних матеріалів про кандидатів, окремі ЗМІ спеціально публікують матеріали, у яких у негативному світлі показують певних кандидатів. Зокрема, «грішить» такими матеріалами інтернет-видання «Під Прицілом».

Мая Голуб наголосила, що журналістам варто бути більш принциповими і не заплямовувати своє ім’я

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев