У Луцьку розповіли правду про Іловайський котел

news

Письменник та журналіст Євген Положій привіз до Луцька книгу про трагічну для українців битву під Іловайськом. Презентація книги відбулася 14 вересня в бібліотеці Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

Розпочав дійство письменник Петро Коробчук, який прочитав присутнім власний вірш про війну. Після цього Коробчук-старший передав слово автору книги «Іловайськ» Євгену Положію. Митець, перу якого належить художній твір про трагічну історію сучасності, розповів про те, що твір писався на межі художньої літератури та журналістики. Незважаючи на фактаж, автор вважає свою книгу художнім текстом.

Євген Положій розповів про те, що намагався максимально точно описати справжній хід подій під час Іловайського котла. Для цього він розмовляв з очевидцями і учасниками битви, записуючи лише те, що вони бачили на власні очі. «Моя книга не тільки про Іловайськ, а про всі котли. Починаючи з тих, що в нас в голові», – розповів Євген Положій.

Розсекретив письменник і причини, що змусили його написати книгу. «За два тижні після Іловайська місія «Чорний тюльпан» знайшла тіла 150 загиблих. В той час Міністерство оборони повідомляло про  107. Навіть через це вже хотілося написати», – розповів митець. На завершення зустрічі Євген Положій розповів про те, що у майбутньому планує написати ще одну книгу на воєнну тематику, де будуть оповідатися історії, що не увійшли до «Іловайська».

0 Комментариев