У Києві упродовж двох днів обговорюватимуть проблеми інвалідів

news

У Києві розпочалася дводенна Всеукраїнська нарада Виконання Конвенції ООН про права інвалідів в сучасних умовах присвячена Всесвітньому дню психічного здоров’я.

Відкриття конференції розпочали вихованці форум-театру Благодійного товариства допомоги інвалідам та особам з інтелектуальною недостатністю «Джерела». Вони презентували присутнім виставу, суть якої показати, що всі ми рівні. Такі люди теж мають свої бажання і якщо їх постійно утискати, то вони можуть загинути, як дерево.

Як зазначила Коломб де Мерсей, керівник сектору громадянського суспільства та ЗМІ Представництва Європейського Союзу в Україні кожен із нас може посилити організаційний розвиток на місцевому рівні, робити тренінги в інститутах. Однак є і те, що від нас не залежить. Потрібно прийняти певні підзаконні акти, без яких уся зроблена робота залишається на місці.

Вистава вихованців центру «Джерела» схвилювала Валерія Сушкевича, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю.

«Потрібно впливати на свідомість суспільства таким чином. Я бачу сльози в багатьох людей зараз. Саме такими методами можна впливати на людей, на владу, на представників влади. Влада, парламент – це похідна від суспільства. Яке суспільство, такі народні депутати, бо ми таких обираємо і за гречку,  і не за гречку”, – зазначив пан Валерій.

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю підкреслив те, що у нас дискриміновано право таких дітей на рішення.

«Ми здатні приймати рішення стосовно себе. – перефразував виставу пан Валерій. – Можливості людини безмежні, будь-якої людини.  Неможливе – можливо. Те, що заклала природа і Господь Бог може бути реалізовано».

За словами Уповноваженого, потрібні зміни до законодавства, які дозволять визнати повну правоздатність усіх осіб з різними типами інвалідності, надання їм права голосу. Такі особи повинні мати право вибору своєї поведінки, право на особисті стосунки і т. і.

Учасники заходу запропонували надати іноземцям право бути опікунами та піклувальниками. Нагадаємо, поки що це в Україні заборонено.

 

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев