Створення Сил безпілотних систем: військова інновація для Збройних Сил України

Президент України опубліковав указ №51/2024, який передбачає створення нового роду військ – Сил безпілотних систем.
Метою цього кроку є розширення можливостей Збройних Сил України, зазначено в документі, який набирає чинності з моменту публікації.
У вчорашньому вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський наголосив на ефективності дронів у бойових операціях і підкреслив, що очікується конкретний результат найближчим часом. Він також зазначив чіткі завдання, які включають у себе створення штатних посад для роботи з дронами, формування спеціальних підрозділів, проведення ефективних тренувань та систематизацію досвіду.
Наразі перелік завдань чіткий: спеціальні штатні посади під роботу з дронами, спеціальні підрозділи, ефективне тренування, систематизація досвіду, постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу,
– додав президент.
Автор статті: Ірина Велігурська