Спеціаліст розповів, звідки міг припливти човен, який знайшли на Волині. ВІДЕО

news

Головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини управління культури Луцької міської ради Юрій Мазурик розповів про унікальність човна-довбанки, який знайшли на Волині. 

Про це повідомляє Громадське.Волинь.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня у річці Стир поблизу села Старосілля Маневицького району рибалки виявили дивну знахідку – 12-метровий човен-довбанку. На місце події прибули краєзнавці, археологи, громадські активісти. З-під крутого, майже триметрового берега річки виглядала лише невеличка частинка човна. Для того, щоб вийняти на поверхню судно довелося замовляти рачка, застосовувати помпу і кран.

Човен виготовлений із цільного дерева. На його борту може поміститися 10 чоловік. Аналізуючи особливості його будови, науковці припускають, що судно мало кермо, могло розвивати велику швидкість, а для того, щоб вирушити у зворотньому напрямку, команді човна достатньо було пересісти обличчям в іншу сторону.

Нині деревину відправили на експертизу, а човен знову опустили у спеціальну водойму, щоб дерево не розпалося. Розміри і збереженість човна просто вражають археологів. Вони припускають, що судно виготовлялося на замовлення знаті орієнтовно у XV столітті.

Нині на Маневиччині міркують над тим, де згодом експонувати цю цінну знахідку, адже човен не поміститься в жодному з музеїв Волині.

0 Комментариев