Що зміниться в податковій декларації волинян?
Про зміни в новій податовій інформації йдеться на сайті Луцької міської ради.
Фізичні особи за результатами 2015 року подаватимуть декларацію, в якій, крім визначених податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб визначатимуть податкові зобов’язання з військового збору. Це – одне із нововведень, адже декларація об’єднала звітність з ПДФО та військового збору без запровадження додаткової звітності. Про ці новації інформують фахівці сектору комунікацій Луцької ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області.
Ще одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та загальної річної суми доходу.
Кількість додатків до декларації зменшено із семи до чотирьох. Тепер додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають окремий розрахунок оподатковуваного доходу: при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при операціях з інвестиційними активами, при отриманні іноземних доходів та самозайнятими особами. Інформація щодо отриманих доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку/збору та визначені податкові зобов’язання відображаються в декларації. Водночас, відомості щодо нерухомого та/або рухомого майна, яке надається в оренду (суборенду), зазначаються у розділах 7 та 8 декларації.
Крім того, з метою подальшої автоматизації декларації в категоріях об’єктів нерухомого/рухомого майна тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.
Суми податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання, у зв’язку з використанням права на податкову знижку розраховуються лише в розділі ІІІ декларації без заповнення додатка. При цьому, не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а зазначаються категорії понесених витрат та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки – 13 та 14 декларації).
Водночас, з метою оперативного вирішення питання щодо повноти та правомірності задекларованої суми податкової знижки платникам податку пропонується разом з декларацією надавати копії первинних документів, що підтверджують право на знижку.
Що стосується доходів від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності, то розрахунок оподатковуваного доходу здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 декларації.
Кожен додаток і декларація містять рядки для заповнення відомостей щодо розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, подають декларацію протягом 40 календарних днів після закінчення звітного року (за результатами 2015 року – до 10 лютого 2016 року ), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності зазначають інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
Громадяни та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають декларацію до 1 травня року, що настає за звітним.
Наказ Мінфіну України від 2 жовтня 2015 року № 859, яким затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за № 1298/27743. Наказ № 859 набрав чинність з дня його опублікування, тобто з 17 листопада 2015 року. Наказ Міндоходів України від 11 грудня 2013 року № 793 втратив чинність.
Довідково: ознайомитися з наказом №859 можна скориставшись розділом: «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Автор статті: Наталя Хвесик